PARTNER PORTALU
  • BGK

W lokalach komunalnych nie mieszkają tylko biedacy

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    10 marca 2010 - 08:50

75 proc. mieszkań komunalnych w stolicy to lokale, w których nie ma ciepłej wody, kanalizacji, łazienki – wynika z raportu miasta opracowanego po podniesieniu czynszów.
Po pół roku obowiązywania wyższych czynszów ratusz ma pierwsze zbiorcze informacje o efektach operacji. Z szacunków wynika, że budżet miasta wzbogaci się rocznie o 60 mln zł – podaje „Życie Warszawy”.

Raport pokazuje, że typowy mieszkaniec domu komunalnego wcale nie jest biedny, bo niewielu z nich występuje o ulgę w czynszu. W skali miasta z upustu ze względu na niskie dochody skorzystało 8 tys. osób. Tylko niespełna 25 proc. lokatorów płaci maksymalne stawki za mieszkanie. Aż 75 proc. ma obniżki ze względu na braki w wyposażeniu.

Urzędnicy uważają, że podwyżka pozwoli uporządkować zasoby i odzyskać bezprawnie zajmowane mieszkanie. Miasto wypowiedziało ok. 400 umów najmu, a w ubiegłym roku odzyskało 193 lokale – informuje Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Chalicki, 2010-03-11 15:40:52

    To podłe i niesprawiedliwe, to jest zbyt delikatnie powiedziane.Podniesione ostatnio czynsze za lokale komunalne spowodują, że dojdzie wiele rodzin , które przestana w ogóle płacić i co wtedy? a przecież juz za 2 m-ce nieopłaconego czynszu daje sie wypowiedzenie najmu.Mało tego w wielu wypadkach te ...rodziny nie mogą wykupić swoich mieszkań mimo, że chcą bo gminy nie wiadomo z jakich przyczyn blokują sprzedaż udając, że sa tzw. roszczenia do gruntu.Czyli z jednej strony nie dać, podnieść czynsze i jeszcze czas zaległ. opłat skrócić do 2 m-cy.Jest to całkowite działanie przeciwko społeczeństwu polskiemu. I kto to robi? Społeczeństwo we własnym interesie musi powiedzieć NIE!!! podczas wyborów, Musi dokładnie znać osoby na które odda swój głos. Te wybory do samorządu 2010 będą najważniejsze albo będzie Polska w Polsce albo?............wybór nalezy do NAS  rozwiń
  • Katarzyna Kasińska, 2010-03-11 09:34:48

    A CO MA ZROBIC,mam dochod 2000, za czynsz 43 m2 bez ciepłej wody,bez centralnego ogrzewania,bez gazu, bez łazienki tylko WC, płace 300 zł miesięcznie. W domu wilgoć , zimno , zimą 14 stopni, a wszystko na prąd, i za prąd miesiecznie muszę płacić około 350 zł, czy tak powinno być.Siostra ma mieszkani...e spółdzielcze 75 m2 z wszystkimi wygodami , a za czynsz płaci 550 zł, w srodku zimy otwiera okno i ma 23 stopnie ciepła. Kwaterunek jest zdecydowanie za drogi. Jesteśy wykorzystywani, właśnie nasza bieda, że nie możemy zapewnić sobie lepszego mieszkania.Państwo żeruje na najbiedniejszych, bo oni nie mogą nic zrobic. TGo podłe i niesprawiedliwe.  rozwiń