W Lubomierzu uśmiech nie schodzi z ust

Projekcje kilkudziesięciu polskich komedii, koncerty oraz wystawy znalazły się w programie XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych, który rozpoczął się w czwartek w Lubomierzu.
W Lubomierzu uśmiech nie schodzi z ust
Położony na Pogórzu Izerskim Lubomierz nieprzypadkowo gości festiwal filmów komediowych. To właśnie w tym najmniejszym z dolnośląskich miast w latach 60. XX w. Sylwester Chęciński kręcił kultową komedię "Sami swoi".

Podczas tegorocznej edycji miłośnicy kina będą mogli obejrzeć kilkadziesiąt filmów - zarówno nowych produkcji, jaki i popularnych komedii, które na stałe wpisały się w historię polskiej kinematografii.

Tradycyjnie w trakcie imprezy odbędzie się konkurs festiwalowy, którego laureatom zostaną przyznane Złote, Srebrne, Kryształowe i Brązowe Granaty. Wystartuje w nim dziesięć filmów, m.in. "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego czy "Sztos 2" Olafa Lubaszenko. Zostaną również przyznane "Zawleczki" czyli nagrody w konkursie Śmiesznego Filmu Niezależnego.

W ramach festiwalu odbędą się również wystawy, m.in. fotografii z planu filmowego "80 milionów" w reż Waldemara Krzystka oraz koncerty muzyki filmowej. Zaplanowano także występy kabaretów.

Festiwal zakończy się 12 sierpnia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE