PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lubomierzu uśmiech nie schodzi z ust

  • PAP    9 sierpnia 2012 - 16:40
W Lubomierzu uśmiech nie schodzi z ust

Projekcje kilkudziesięciu polskich komedii, koncerty oraz wystawy znalazły się w programie XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych, który rozpoczął się w czwartek w Lubomierzu.
Położony na Pogórzu Izerskim Lubomierz nieprzypadkowo gości festiwal filmów komediowych. To właśnie w tym najmniejszym z dolnośląskich miast w latach 60. XX w. Sylwester Chęciński kręcił kultową komedię "Sami swoi".

Podczas tegorocznej edycji miłośnicy kina będą mogli obejrzeć kilkadziesiąt filmów - zarówno nowych produkcji, jaki i popularnych komedii, które na stałe wpisały się w historię polskiej kinematografii.

Tradycyjnie w trakcie imprezy odbędzie się konkurs festiwalowy, którego laureatom zostaną przyznane Złote, Srebrne, Kryształowe i Brązowe Granaty. Wystartuje w nim dziesięć filmów, m.in. "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego czy "Sztos 2" Olafa Lubaszenko. Zostaną również przyznane "Zawleczki" czyli nagrody w konkursie Śmiesznego Filmu Niezależnego.

W ramach festiwalu odbędą się również wystawy, m.in. fotografii z planu filmowego "80 milionów" w reż Waldemara Krzystka oraz koncerty muzyki filmowej. Zaplanowano także występy kabaretów.

Festiwal zakończy się 12 sierpnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.