PARTNER PORTALU
  • BGK

W niedzielę Wigilia dla mieszkańców Radomia

  • PAP    16 grudnia 2011 - 13:24
W niedzielę Wigilia dla mieszkańców Radomia

„Gwiazdka na deptaku”, czyli tradycyjne wigilijne spotkanie radomian, odbędzie się w niedzielę na głównej ulicy Radomia – Żeromskiego.
Uroczystość rozpocznie msza święta, po której nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju i dzielenie się opłatkiem.

W tym roku na placu przed urzędem miasta w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta) stanie symboliczny stół, przy którym mieszkańcy będą się dzielić opłatkiem. Przed gmachem pojawi się również szopka, która pozostanie w tym miejscu do 6 stycznia.

Na uczestników Wigilii czekać będą gorąca dania: bigos, żurek, zupa grzybowa i kapusta z grochem. W sumie przygotowanych zostanie 6-8 tys. porcji. Jak zapewnia rzecznik prezydenta Radomia Katarzyna Piechota – Kaim, potraw nie powinno dla nikogo zabraknąć.

W tym roku władze miasta zrezygnowały z długiego stołu z wigilijnymi daniami i ciastami, które w poprzednich latach znikały z talerzy w okamgnieniu. Niektórzy z uczestników wigilii – nie zważając na świąteczny nastrój – szturmowali stół i odchodzili z reklamówkami pełnymi jedzenia. W tym roku będą gorące potrawy, serwowane wprost z kuchni polowych.

Świąteczną atmosferę wieczerzy zapewni występ Katarzyny Jamróz. Kolędy śpiewać będą chóry Campanella oraz Gospel Radom.

W przeddzień „Gwiazdki na deptaku” odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Podczas imprezy licytowane będą bombki pomalowane przez znanych radomian. Dochód ze sprzedaży bombek przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych domu dziecka i rodzin zastępczych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • SWAT, 2011-12-16 13:39:20

    potrawy smakują lepiej jak wkłada się w nie serduszko,prawdaż?Wtedy jest rewelacja!!!!!!!!!!!!!Mi tez smakuje.Szczególnie kapusta!
  • Gołąb, 2011-12-16 13:29:07

    Będą pyzsności!!! JADŁEM JE w tamtym roku<WYBORNE!!!