PARTNER PORTALU
  • BGK

W Olsztynie otwarto świetlicę dla Romów

  • PAP    4 października 2011 - 17:42
W Olsztynie otwarto świetlicę dla Romów

Świetlicę terapeutyczną, w której rodziny romskie będą mogły spędzać wolny czas, otwarto we wtorek w Olsztynie.
Jak powiedziała dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie (zabierz głos/oceń prezydenta) Elżbieta Bronakowska, do tej pory Romowie korzystali ze świetlicy znajdującej się w miejskim żłobku. Ponieważ teraz do żłobka uczęszcza więcej dzieci, romską świetlicę przeniesiono w inne miejsce w śródmieściu Olsztyna.
 
W świetlicy dzieci i młodzież będą mogli odrabiać lekcje i uczestniczyć w zajęciach tanecznych i muzycznych. Dla dorosłych przygotowano cykl prelekcji m.in. o rozwiązywaniu codziennych problemów, a także dotyczących kwestii zdrowotnych a nawet kulinarnych.
 
- Trzeba znajdować sposoby, by dotrzeć zarówno do dzieci jak i dorosłych z rodzin romskich. Najmłodszych przekonywać, że warto się uczyć, bo to daje szansę na lepsze życie. Kobiet trzeba uczyć nawyków higienicznych czy namawiać do odwiedzania lekarzy specjalistów - podkreśliła Bronakowska.

Ocenia się, że w Olsztynie mieszka około 200 romskich rodzin, 60 osób korzysta ze terapeutycznej świetlicy. Olsztyńscy Romowie otrzymują także pomoc pieniężną a miasto remontuje ich mieszkania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.