PARTNER PORTALU
  • BGK

W Płocku zbadają natężenie ruchu

  • PAP    27 stycznia 2012 - 18:12
W Płocku zbadają natężenie ruchu

Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Płocku (Mazowieckie) przygotowuje się do uruchomienia systemu 30 kamer, monitorujących natężenie ruchu pojazdów na kilkunastu ulicach i skrzyżowaniach w newralgicznych punktach miasta. System nosi nazwę "Korkonet".
Obraz z cyfrowych kamer rozmieszczonych wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych Płocka będzie dostępny dla wszystkich w internecie. Ma być udostępniany sukcesywnie w najbliższych tygodniach, w miarę powstawania poszczególnych punktów transmisji. Włączenie do systemu wszystkich kamer w projektowanych lokalizacjach planowane jest do końca kwietnia.

Jak powiedział w piątek rzecznik płockiego MZD Konrad Kozłowski, podstawowym celem systemu "Korkonet" będzie dostępność dla mieszkańców miasta, przede wszystkim kierowców, ale także dla samych służb drogowych, by mogły one interweniować w sytuacjach dużego natężenia ruchu samochodowego i korkowania się ulic lub skrzyżowań.

Kozłowski podkreślił, że kamery systemu będą montowane przy urządzeniach sygnalizacji świetlnej na głównych ulicach Płocka, także tych, przez które przebiegają drogi obciążone ruchem tranzytowym pojazdów przejeżdżających przez miasto. System będzie m.in. przekazywał obraz z Mostu im. Solidarności przez Wisłę.

Umowę na realizację projektu "Wizyjny podgląd ulic miasta Płocka w latach 2012-15" płocki MZD podpisał z lokalnym operatorem telekomunikacyjnym z grupy Netia - spółką Petrotel, która wygrała przetarg na projekt.

Według płockiego MZD, oferta Petrotelu opiewająca na 129 tys. zł brutto rocznie była bardziej konkurencyjna w porównaniu do oferty drugiego podmiotu startującego w przetargu - Kartel Tech Import-Eksport, który wycenił swoje usługi na 182,5 tys. zł brutto rocznie.

Petrotel to płocka spółka działająca od 1997 r., która posiada 20 tys. linii telefonicznych, ponad 15 tys. szerokopasmowego dostępu do internetu oraz około 3,7 tys. abonentów usługi telewizji kablowej. Oferuje też wizyjne systemy monitorujące.

Przez Płock (zabierz głos/oceń prezydenta) przebiegają dwie drogi krajowe nr 60 (Łęczyca-Ciechanów) i nr 62 (Włocławek-Warszawa), a także drogi wojewódzkie nr 559, 562 i 575. Według płockiego MZD, średni dobowy ruch wszystkich pojazdów wzrósł w tym mieście od 2005 r. o 20 proc., a ruch pojazdów ciężkich o 50 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.