PARTNER PORTALU
  • BGK

W Pomorskiem około stu odbiorców bez prądu

  • JL/PAP    9 listopada 2015 - 08:47
W Pomorskiem około stu odbiorców bez prądu

W Pomorskiem bez prądu pozostaje około stu odbiorców. Fot. Pixabay. com

Po fali silnego wiatru, która przeszła 8 listopada nad regionem, w Pomorskiem bez prądu pozostaje około stu odbiorców. Awarie powinny zostać usunięte 9 listopada.
Do usunięcia pozostały awarie związane z usterkami na liniach niskiego napięcia doprowadzających prąd najczęściej do pojedynczych odbiorców.

Czytaj też: Prawie 1,5 tys. interwencji strażaków w związku z wichurami

Silny wiatr wiał w Pomorskiem od niedzielnego rana do popołudnia. W porywach osiągał prędkość 100 kilometrów na godzinę. Padające pod naporem wiatru drzewa lub gałęzie zerwały wiele napowietrznych linii energetycznych. W niedzielę w południe bez prądu było ponad 18 tysięcy odbiorców.

W niedzielę rano w Sopocie zwalone wiatrem drzewo spadło na dwie kobiety; jedna z nich zginęła, a druga ciężko ranna została odwieziona do szpitala. Niegroźnych obrażeń doznało też trzech strażaków biorących udział w usuwaniu szkód oraz mieszkaniec Gdańska, na którego – w trakcie wsiadania do auta, spadło drzewo.

Od niedzielnego rana do późnego wieczora pomorscy strażacy interweniowali ponad 470 razy; głównie usuwali drzewa i gałęzie tarasujące drogi czy chodniki. Padające drzewa zniszczyły też przynajmniej kilka aut.

Według prognoz także w nocy z 9 na 10 listopada w regionie ma wiać dosyć silny wiatr. Ma on osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.