PARTNER PORTALU
  • BGK

W poszukiwaniu etnodizajnerów

  • KB    24 marca 2010 - 10:47
W poszukiwaniu etnodizajnerów

Od 6 do 23 maja 2010 r. Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w kolejnej odsłonie projektu „Rzecz Małopolska. Etnodizajn Festiwal”.
W ramach majowych prezentacji muzeum proponuje trzy wydarzenia: Targi Etnodizajnu oraz dwie plenerowe wystawy czasowe: „Rzecz Małopolska. Park Doświadczeń Kulturowych” oraz ”Wolnica. Wolność. Wyobraźnia”.

19. marca ruszył konkurs adresowany do projektantów i autorów wzorów użytkowych inspirowanych: tradycją, naturą i kulturą. 50-ciu laureatów konkursu, wyłonionych przez jury konkursowe, będzie mogło nieodpłatnie uczestniczyć w Targach Etnodizajnu.

Zgłoszenia prac do konkursu można przesyłać do 19 kwietnia 2010 r.. Po tym terminie jury konkursowe w składzie: Ewa Gołębiowska (Dyrektor Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie) - przewodnicząca jury, Grażyna Mosio (Muzeum Etnograficzne w Krakowie), Jakub Gołębiewski (ASP Kraków), Przemek Dębowski (grafika, edytorstwo) oraz Joanna Pyda (Communication and Interior Desing Menager IKEA Polska), wyłonią 50 laureatów. Laureaci-wystawcy będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w Targach Etnodizajnu, organizowanych przez muzeum, prezentując w czasie ich trwania produkty wybrane przez jury konkursu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.