PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu informacja turystyczna na rowerach

  • PAP    1 czerwca 2012 - 11:02
W Poznaniu informacja turystyczna na rowerach

Informatorów miejskich poruszających się na specjalnie oznakowanych rowerach można spotkać od piątku na ulicach Poznania. Pomogą oni zwiedzać miasto m.in. kibicom Euro 2012, trasa ich przejazdu obejmuje najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca.
Informatorzy będą poruszać się po mieście przez 7 dni w tygodniu na oznakowanych rowerach i w specjalnych strojach ze znaczkiem informacji turystycznej i logo Poznania Miasta - Gospodarza UEFA Euro 2012.

"Pilotażowa edycja projektu +Mobilne punkty informacji+ miała swoją premierę w ubiegłym roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. W tym roku informatorzy będą działać w czasie Euro, oraz podczas całych wakacji. Dzięki ich pracy, kibice, turyści i poznaniacy zyskają szerszy dostęp do informacji o mieście i jego atrakcjach" - powiedział dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak.

Trasa przejazdu rowerzystów przebiegać będzie przez najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca tj. Ostrów Tumski, Stary Rynek a także okolice Jeziora Maltańskiego i Starego Browaru.

Każdy z rowerów informacyjnych wyposażony jest w sakwy zawierające mapy centrum miasta, przewodniki turystyczne w kilku językach oraz oficjalny przewodnik UEFA EURO 2012 "Poznań Host City Guide".

Rowerzyści będą w stanie udzielić informacji również obcokrajowcom. Według deklaracji organizatorów przedsięwzięcia, każdy z nich posługuje się przynajmniej dwoma językami obcymi. Akcja będzie trwała do września 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.