PARTNER PORTALU
  • BGK

W Poznaniu rozwijają monitoring

  • BB    11 sierpnia 2011 - 20:49
W Poznaniu rozwijają monitoring

Równolegle z przebudową dróg w otoczeniu poznańskiego stadionu, toczą się prace nad rozbudową systemu monitoringu wizyjnego wzdłuż ulicy Bukowskiej od skrzyżowania Bukowska-Polska-Bułgarska do zachodniej granicy miasta Poznania.
W ramach tej inwestycji zaplanowano instalację i uruchomienie 14 kamer oraz dostawę, instalację i uruchomienie 2 stanowisk operatorskich, po jednym w Komisariacie Policji Poznań-Grunwald i control roomie na Stadionie Miejskim. Jeszcze w sierpniu zostanie uruchomione postępowanie przetargowe.

Niezbędna infrastruktura teletechniczna, czyli kanalizacja techniczna, kable światłowodowe i zasilające oraz słupy do montażu kamer zostały wcześniej przygotowane przez Zarząd Dróg Miejskich. Rozbudowany zostanie też system monitoringu wizyjnego wzdłuż ulicy Bułgarskiej (na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej) oraz w rejonie ulicy Ptasiej.

W ramach tej inwestycji zaplanowano ułożenie w istniejącej kanalizacji kabli światłowodowych i zasilających (dotyczy ul. Ptasiej), posadowienie słupów do kamer (dotyczy ul. Ptasiej), instalację i uruchomienie minimum 11 kamer oraz dostawę, instalację i uruchomienie stanowiska operatorskiego w Komisariacie Policji Poznań-Grunwald. Obecnie przygotowujemy niezbędne dokumenty do uruchomienia przetargu nieograniczonego.

Wcześniej ZDM, w ramach przebudowy ul. Bułgarskiej i ul. Ptasiej, przygotował niezbędną do realizacji tego przedsięwzięcia kanalizację teletechniczną. Dodatkowo w ul. Bułgarskiej Zarząd Dróg Miejskich ułoży niezbędne kable światłowodowe i zasilające oraz posadowi słupy do montażu kamer. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.