PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu powstanie Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji

  • PAP    8 czerwca 2011 - 20:33

American Corner, czyli Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji powstanie jeszcze tego lata w Radomiu. W środę list intencyjny w tej sprawie podpisali prezydent miasta Andrzej Kosztowniak oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Lee Feinstein.
Jak poinformowała Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego kancelarii prezydenta Radomia, w Amerykańskim Centrum Kultury i Informacji każdy będzie mógł otrzymać informacje o Stanach Zjednoczonych.

- Głównym zadaniem placówki jest bowiem szerzenie wiedzy na temat społeczeństwa amerykańskiego - wyjaśniła Kitowska. Dodała, że w American Corner organizowane też będą spotkania i odczyty dla uczestników programów wymiany stypendialnej oraz wykładowców amerykanistyki i nauczycieli języka angielskiego.

American Corner powstanie w budynku zajmowanym przez jedną z radomskich placówek kultury - galerię "Łaźnia", przy ul. Traugutta.

Według Kitowskiej Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji w Radomiu będzie czwartą tego typu placówką w kraju, po Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.