PARTNER PORTALU
  • BGK

W Rybniku nakręcą serial. Kampus zamienia się w szpital

  • GP    12 czerwca 2017 - 18:57
W Rybniku nakręcą serial. Kampus zamienia się w szpital
Za promocję miasta w serialu, Rybnik zapłaci stacji TVN 369 tys. złotych. (fot.:unsplash.com)

Rybnik będzie gościł ekipę telewizyjną, która nakręci w kampusie uniwersyteckim sceny do ogólnopolskiego serialu o tematyce medycznej.
• Zdjęcia powstaną w dniach 12 do 17 czerwca, a na ich potrzeby zaadoptowano uniwersytecki kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który ma filię w Rybniku.

• O tematyce serialu zdecydowała stacja, która przekonała do promocji miasto.

• W ocenie prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, do pokazania w serialu wybrano miejsca godne odwiedzenia.

 

Od 12 do 17 czerwca w Rybniku kręcone będą zdjęcia do serialu „Diagnoza” (produkcja TVN). W związku z tym przez sześć dni ekipa filmowa realizować będzie w mieście sceny do serialu. Skład zespołu filmowego liczy 80 osób i będzie kręcić zwłaszcza na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (UE), który ma zamiejscową siedzibę w Rybniku.

W poniedziałek (12 czerwca) nad wydziałem zwisł więc niecodzienny napis - „Specjalistyczny Szpital nr 4 w Rybniku”.

Wybrano budynek nie bez powodu. W liczącym 3000 m kw budynku uczelni niegdyś mieścił się szpital miejski. Jak informuje miasto, budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, spełnia najostrzejsze kryteria w tym zakresie, ma wszelkie udogodnienia funkcjonalne oraz wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt ułatwiający poruszanie się, co zadecydowało o zaadaptowaniu go na potrzeby serialowego szpitala.

Miasto liczy na budowę marki

Lokowanie produktu turystycznego miasta Rybnika w serialu fabularnym emitowanym na antenie telewizji ogólnodostępnej to nowy pomysł Urzędu Miasta na promocję miejscowości, choć nie jest to pierwszy taki przypadek w kraju.

- Do pokazania w serialu wybraliśmy miejsca warte odwiedzenia - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Wybraliśmy więc tzw. rybnickie morze, park tematyczny przy uniwersyteckim kampusie, bazylikę z placem Jana Pawła II czy rynek. To miejsca, które są istotne ze względu na strategię promocyjną miasta.

Jak przekonuje urzędnik samorządowy, Rybnik to: zieleń, woda (rzeka Ruda i tzw. morze rybnickie – ciepły zbiornik elektrowni pozwala na uprawianie żeglarstwa 12 miesięcy w roku), żużel (85 lat tradycji), bogata oferta kulturalna (tradycje muzyczne miasta – wychowankowie rybnickiej szkoły muzycznej to: L. Grychtołówna, P. Paleczny, A. Makowicz, K. A. Szafrankowie, H. M. Górecki) i klimat miasta dobrego do życia.

Obsada i premiera

W serialu zagrają Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny i Adam Woronowicz oraz Magdalena Popławska. W drugoplanowych rolach wystąpią Michał Czernecki, Beata Ścibakówna, Sonia Bohosiewicz, Anna Smołowik i Antoni Królikowski. Emisja odbędzie się jesienią.

Za promocję miasta w serialu Rybnik zapłaci stacji 369 tys. złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.