PARTNER PORTALU
 • BGK

W Siedlcach stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

 • PAP/Gazeta Polska Codziennie    26 sierpnia 2014 - 06:58
W Siedlcach stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

Mieszkańcy Siedlec uhonorują Lecha Kaczyńskiego. W centrum miasta stanie pomnik tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta.
Monument, zaprojektowany przez artystę rzeźbiarza Jerzego Nowickiego, powstaje z inicjatywy społecznej. Jego odsłonięcie nastąpi pod koniec września - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Czytaj też:  O losie pomników będą decydować tylko samorządy?

Pomnik będzie okazały. Wraz z postumentem ma mieć ok. sześciu metrów. Na kamiennym cokole zostanie ustawiona 2,5-metrowa postać z brązu, przedstawiająca prezydenta Kaczyńskiego wskazującego na księgi ze słowami "Bóg", "Honor", "Ojczyzna".

Czytaj też:  Spór o pomnik Lecha Kaczyńskiego

Realizacja ma kosztować prawie ćwierć miliona złotych. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży cegiełek oraz z darowizn osób prywatnych i przedsiębiorstw. Choć pomnik jest już na ukończeniu, komitetowi jego budowy brakuje jeszcze pieniędzy. Zbiórka trwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Jan, 2014-08-26 16:35:05

  Komu i do czego ten pomnik w Siedlcach jest potrzebny? Głupota i brak szacunku do pieniędzy ściąganych jak haracz podwyższanymi podatkami prezydent tak własnie zagospodarowuje.
 • Lidka, 2014-08-26 16:21:51

  Kudelski to katol oddający zboczeńcom mafii watykańskiej wszystko, co możliwe. Rada miasta zdominowana przez pisuar wspiera Kudelskiego w rozdawanie placów pod budowę kościołów w Siedlcach. Miasto tonie w długach, ale Kudelski przed odejściem z urzędu robi prezenty panoszącej się w Polsce mafii waty...kańskiej. Najciekawsze i najwartościowsze obiekty i miejsca w Siedlcach już za przyzwoleniem prezydenta zawłaszczyli czarnuchy.  rozwiń
 • Siedlczanin, 2014-08-26 16:14:23

  Kompromitacją jest pomnik kartofla w Siedlcach. Prezydent Kudelski zadłużył niesamowicie miasto a dziś z naszych podatków funduje pomnik. Społeczeństwo jest podzielone i nie życzy sobie wydawania pieniędzy na niepotrzebne buble w tym pomnik, który będzie musiał być chronione przed dewastacją. Jak mo...żna w bezczelny sposób pisać o finansowaniu społecznym tego pomnika nie rozumiem? Symboliczne grosze wpłacili zwolennicy pisuaru a 98% tej inwestycji stanowią pieniądze z budżetu miasta. Jestem przeciwny wydawaniu pieniędzy na zbędne cele, kiedy na wielu ulicach są dziury i brak chodników dla pieszych.  rozwiń