PARTNER PORTALU
  • BGK

W sierpniu mniej pasażerów na lotnisku

  • PAP    2 września 2011 - 16:14
W sierpniu mniej pasażerów na lotnisku

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta odnotował w sierpniu spadek liczby pasażerów w porównaniu z rokiem 2010.
Zaważył na tym 15 proc. spadek liczby pasażerów w ruchu czarterowym. W sierpniu z oferty lotniska skorzystało w sumie ponad 43,3 tys. pasażerów.

Od początku roku łódzki Port Lotniczy odprawił w sumie 255 tys. pasażerów czyli o 4,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – poinformowali przedstawiciele lotniska.

Czytaj też: Lotnisko w Łodzi grubo pod kreską

W sierpniu liczba odprawionych pasażerów zmniejszyła się jednak o 4,5 proc. W ruchu regularnym odprawionych zostało prawie 31 tys. pasażerów, czyli o 0,5 proc. więcej niż w sierpniu ub. roku, ale 15 proc. spadek nastąpił w ruchu czarterowym – z tych połączeń skorzystało w sierpniu 12,3 tys. pasażerów.

Jak podkreśla Mariusz Jachimek, doradca zarządu ds. handlowych i rozwoju siatki połączeń Portu Lotniczego Łódź, w miesiącach wakacyjnych znaczny wpływ na wyniki przewozowe mają czartery, których w tym roku w Łodzi jest znacznie mniej ze względu na sytuację z początku roku w Egipcie i Tunezji.

„Optymizmem napawa fakt, że touroperatorzy już teraz deklarują znaczne zwiększenie oferowania czarterowego w przyszłym roku” – zaznaczył Jachimek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.