W sobotę odbędzie się III Industriada

Trzecia Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, odbędzie się w sobotę w 22 miastach regionu. Głównym motywem tegorocznej edycji imprezy ma być światło.
W sobotę odbędzie się III Industriada

Utworzony sześć lat temu przez samorząd regionu Szlak Zabytków Techniki skupia 34 najciekawsze obiekty dziedzictwa przemysłowego w województwie śląskim. Industriada ma promować cały szlak i jego poszczególne obiekty - rozciągnięte od Częstochowy przez Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie po Cieszyn i Żywiec.

Tegoroczną Industriadę ma wypełnić łącznie ok. 300 godzin imprez i atrakcji w 36 lokalizacjach. Zaplanowano m.in. 43 koncerty (m.in. Lao Che w Chorzowie, Lech Janerka w katowickim Nikiszowcu, Gaba Kulka w Tychach - płatny, oraz Voo Voo z orkiestrą Aukso w Zabrzu), 22 warsztaty artystyczne, 13 imprez sportowych i 7 pokazów teatralnych.

Przebojami tegorocznego Święta Szlaku mają być: plaża urządzona 320 metrów pod ziemią w zabrzańskiej kopalni "Guido" oraz - w tym samym miejscu - alpinistyczno-wizualny happening "Szyb w ogniu"; Park Mądrej Rozrywki z doświadczeniami fizycznymi dla dzieci w centrum Częstochowy, laserowy paintball i laserowe widowisko w zabrzańskim Muzeum Górnictwa Węglowego oraz mapping 3D głównego placu katowickiego osiedla Nikiszowiec.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE