PARTNER PORTALU
  • BGK

W stolicy nawet niemowlęta manifestują patriotyzm

  • KB    8 kwietnia 2010 - 10:29
W stolicy nawet niemowlęta manifestują patriotyzm

Warszawa już od zalążka pielęgnuje miłość swoich obywateli do regionu i ojczyzny. Od stycznia br. nowo narodzeni mieszkańcy stolicy otrzymują ubranka z patriotycznym nadrukiem oraz adresowane do nich listy od prezydent miasta.
Od stycznia tego roku nowo narodzone warszawianki i warszawiacy ubierani są przez rodziców bawełniane ubranko z napisem „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”. Body, przez trzy miesiące tego roku, otrzymało 4008 małych warszawiaków.

Wręczanie ubranka jest jednym z elementów akcji promocyjnej związków Fryderyka Chopina z Warszawą prowadzonej przez miasto st. Warszawę w oddziałach Urzędu Stanu Cywilnego.

Im bliżej wiosny, tym liczba wydawanych przez Urzędy Stanu Cywilnego body wzrastała. W styczniu przyszło na świat 788 dzieci, w lutym 1651, a w marcu – 1569. Body otrzymują wszyscy rodzice, z których choć jedno ma meldunek w stolicy, na pamiątkę urodzin ich pociechy w Roku Chopinowskim.

Oprócz pamiątkowego body, rodzice każdego z maluchów otrzymują list od prezydent Warszawy, adresowany do nowo narodzonej dziewczynki lub chłopca.

W Warszawie w pierwszym kwartale tego roku zostało zarejestrowanych 8231 noworodków.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.