PARTNER PORTALU
  • BGK

W stolicy Sylwester z UE w tle

  • PAP    28 grudnia 2010 - 16:14

Roxette główną gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej w stolicy; motywem przewodnim - największe przeboje Europy i przypadająca na drugą połowę 2011 r. polska prezydencja w UE.
Stolica po raz trzeci przywita Nowy Rok na koncercie na Placu Konstytucji. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będą największe hity Europy, na scenie pojawią się m.in. szwedzki zespół Roxette, Doda, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Urszula, zespoły Ira, Kombi, Golec uOrkiestra, Varius Manx oraz wykonawcy zagraniczni - zespół Opus oraz Danzel. Wystąpią także Cezary Pazura i Maryjusz Kałamaga. Impreza ma nawiązać do polskiej prezydencji w UE, którą obejmiemy w lipcu 2011 r. Transmitować ją będą Polsat oraz Polsat 2.

Wykonawcom towarzyszyć będą tancerze i grupy baletowe. O północy życzenia noworoczne uczestnikom i telewidzom z całej Polski złożą prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz występ śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, która zaśpiewa Hymn Zjednoczonej Europy, czyli "Odę do radości" Ludwika van Beethovena.

Koncert rozpocznie się o godz. 20 i potrwa blisko 6 godzin. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będzie czuwać ponad 900 pracowników agencji ochrony, okolica będzie chroniona przez patrole piesze policji, Żandarmerii Wojskowej oraz straży miejskiej.

Imprezę organizują Miasto Stołeczne Warszawa i Telewizja Polsat. Stołeczny ratusz spodziewa się na placu co najmniej 100 tys. osób. Na zorganizowanie zabawy radni przeznaczyli 3,6 mln zł.

Koncert odbędzie się na multimedialnej scenie, której konstrukcja wraz ze scenografią będzie mieć szerokość 60 m i wysokość 20 m. Moc nagłośnienia będzie dwa razy większa niż na warszawskim koncercie Madonny w sierpniu ub. r., a moc świateł wystarczyłaby do oświetlenia 60-tysięcznego miasta. Do ogrodzenia sceny i sektorów dla publiczności zostaną wykorzystane płotki zabezpieczające o łącznej długości 3,5 km.

Na koncert mogą przybyć także osoby niepełnosprawne. Dla 30 osób z opiekunami będzie wyznaczony sektor na podwyższeniu. Wejściówki są do odbioru w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Andersa 1. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 620 66 60. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zorganizowany zostanie także bezpłatny transport. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 14-31 grudnia w godzinach 8-16 (poza 18, 19, 25 i 26 grudnia) pod numerem 22 870 08 08 i adresem e-mail: konsorcjummkmtrans@wp.pl.

W związku z imprezą, w okolicy Placu Konstytucji została zlikwidowana część miejsc parkingowych, część ulic została zamknięta dla ruchu samochodowego, wprowadzono też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej miasta www.um.warszawa.pl oraz na stronie organizatora www.sylwester-­2010.waw.pl. Znajduje się tam także mapka przedstawiająca teren imprezy z zaznaczeniem wejść oraz punktów medycznych, informacyjnych i gastronomicznych.

Ostatniego dnia roku wstrzymany zostanie ruch tramwajów w ul. Marszałkowskiej. Tramwaje linii 4 będą kursować al. Solidarności, al. Jana Pawła II i ul. Nowowiejską. Tramwaje linii 18 i 35 nie będą jeździć w ogóle. W tym czasie w miasto wyjadą tramwaje dwóch dodatkowych linii: 75 - będzie kursować z pętli Nowe Bemowo do pętli Żerań FSO oraz 78 - z Okęcia na Służewiec.

Z imprezy będzie można wrócić tramwajami linii 9 (będą jeździć na trasie Gocławek - Okęcie) oraz 25 (Annopol - Banacha). Po zakończeniu zabawy dodatkowe składy wyjadą także na trasy linii 10, 24 i 33. Metro będzie kursować całą noc z częstotliwością co 15 minut. Więcej będzie też autobusów linii nocnej N53, które także będą kursować co kwadrans.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.