PARTNER PORTALU
  • BGK

W Świdnicy po królewsku

  • dziennik.swidnica.pl    5 marca 2011 - 18:02
W Świdnicy po królewsku

W Świdnicy gościli przedstawiciele szwedzkiego Dworu Królewskiego na czele z Pierwszym Marszałkiem Dworu Królewskiego oraz Pierwszą Damą Dworu Królewskiego.
I tak wyjątkowych gości podejmowali Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy wraz z Waldemarem Pytlem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Trójcy oraz świdnickim starostą Zygmuntem Worsą.

Sprawdź notowania prezydenta Świdnicy

Przedstawiciele szwedzkiego monarchy w towarzystwie szwedzkiego MSZ, ministra pełniącego funkcję ambasadora Szwecji w Polsce, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP wzięli udział w roboczej wizycie.

– Spotkanie miało formę misji przygotowawczej związanej z majową wizytą szwedzkiej pary królewskiej w Polsce. Będziemy niezwykle zaszczyceni, jak będziemy mogli gościć monarchów w Świdnicy. Omawialiśmy wstępny plan spodziewanej wizyty. Liczymy, że tak się stanie. Działamy wspólnie, by szwedzkim monarchom pokazać jak najwięcej atrakcji miasta – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Jak informuje Ambasada Szwecji w Warszawie w dniach 4-6 maja na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wizytę państwową w Polsce złożą IKM Król Karol XVI Gustaw i Królowa Sylwia. Podczas wizyty parze królewskiej towarzyszyć będą przedstawiciele szwedzkiego rządu.

W związku z wizytą państwową do Polski przybędzie także delegacja szwedzkich przedsiębiorców. Zwykle w ciągu roku IKM Król Karol XVI Gustaw i Królowa Sylwia składają i przyjmują dwie wizyty państwowe.

Każda wizyta trwa od dwóch do trzech dni i odbywa się zgodnie z tradycjami narodowymi i odpowiednim ceremoniałem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.