PARTNER PORTALU
 • BGK

W święta nad morze

 • PAP    7 kwietnia 2012 - 11:56
W święta nad morze

Podobnie jak w ubiegłych latach nadmorskie hotele i pensjonaty wypełniają się w święta wielkanocne turystami. Zainteresowanie jest duże, mimo że meteorolodzy nie obiecują zbyt dobrej pogody w tym czasie - oceniają pracownicy zachodniopomorskiej branży turystycznej.
Michał Sutyła z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej powiedział, że "to już standard, iż na święta, wielkanocne czy też Bożego Narodzenia, nad polskie morze przyjeżdżają licznie turyści". Przyznał, że wybrzeże Pomorza Zachodniego to głównie cel podróży mieszkańców Polski północno-zachodniej, ale też tamtejsze kurorty goszczą wielu turystów z Niemiec.

Hotele w tym czasie proponują pakiety pobytowe i dają duże rabaty, co uatrakcyjnia pobyt np. dla całej rodziny - zaznaczył Sutyła. Największe powodzenie mają obiekty, w których jest choćby niewielki basen czy skromne spa - podkreślił. Jak zaznaczył, ceny są porównywalne z ubiegłorocznymi. Jest coraz większa konkurencja, powstają nowe obiekty, promują się intensywnie w internecie - ocenił Sutyła.

Hotelarze przygotowali dla gości liczne atrakcje świąteczne. Są specjalne programy dla dzieci, w tym malowanie pisanek, szukanie tzw. zajączka. W tym czasie rodzice mogą się wybrać na romantyczny spacer nad morze - zaznaczył Sutyła.

Jak ocenił w rozmowie z rzecznik prezydenta Świnoujścia (zabierz głos/oceń prezydenta) Robert Karelus, na świąteczny wypoczynek kurort ten przyciąga gości już nie tylko piękną, szeroką plażą, ale coraz częściej również licznymi ścieżkami rowerowymi. Największym powodzeniem cieszy się obecnie ta najnowsza, łącząca polskie Świnoujście z niemieckimi kurortami na wyspie Uznam.

"Z roku na rok coraz więcej ludzi rezygnuje z tradycyjnego dotąd siedzenia przy suto zastawionym stole. Wybiera aktywny wypoczynek. To sprawia, że w tej chwili to właśnie Wielkanoc, a nie jak dotąd długi majowy weekend, rozpoczyna sezon letni w naszym mieście" - dodaje.

W hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych przed świętami zakończono remonty. Na świnoujskiej promenadzie czynne są już kawiarnie, restauracje, lodziarnie, smażalnie ryb itp. Wszystko jest już gotowe na przyjęcie gości - zaznacza rzecznik.

Dodaje, że już na tydzień przed świętami w większości hoteli było niewiele wolnych miejsc. Zajętych było od 70 do 95 proc. pokoi. Były też takie hotele, które miały zarezerwowane wszystkie pokoje.

Inne miejscowości nadmorskie także przygotowały się do świąt. W Międzyzdrojach prawie wszystkie lokale gastronomiczne obok molo i promenady już działają. Pozostałe otworzą się tuż przed długim majowym weekendem - zapewnia Sutyła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Saxofonista, 2012-04-12 16:16:15

  nieważne gdzie ale ważne z kim...
 • TERESA, 2012-04-12 15:28:25

  TO JEST NAJDROŻSZE !!!! JEDYNE W SWOIM RODZAJU!!!
 • BAMBUS, 2012-04-10 10:43:27

  święta nad morzem? to doskonały pomysł!!!