PARTNER PORTALU
  • BGK

W świętokrzyskim można już się poślizgać

  • PAP    6 listopada 2012 - 19:28
W świętokrzyskim można już się poślizgać

Od wtorku można korzystać pełnowymiarowego i zadaszonego sztucznego lodowiska w Skarżysku Kamiennej. To jedyny tego typu obiekt w województwie świętokrzyskim, który ściąga łyżwiarzy z całego regionu.
Sztuczne lodowisko w Skarżysku Kamiennej służy przede wszystkim rekreacji młodzieży i rodzin. Od rana we wtorek na łyżwach jeździło na nim kilkadziesiąt osób.

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, do którego obiekt należy, liczy na co najmniej pięciomiesięczny sezon, w czasie którego lodowisko będzie otwarte od godziny 8 do 22.

"To jedyne pełnowymiarowe sztuczne lodowisko w regionie. Chcemy wykorzystać jego możliwości i od przyszłego tygodnia ruszyć z treningami hokejowymi dla amatorów, także dorosłych. Rozmawiamy też z trenerami jazdy figurowej z Łodzi, którzy prawdopodobnie w weekendy będą prowadzić zajęcia dla młodzieży. Oprócz skarżyszczan odwiedzają nas mieszkańcy Kielc, Ostrowca Św., Starachowic, a nawet Radomia" - poinformował PAP menedżer sportu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Artur Mazurkiewicz.

W ubiegłym sezonie z lodowiska w ciągu niespełna trzech miesięcy skorzystało ponad 40 tys. osób.

Ma ono długość 60 i szerokość 30 metrów. Jest zadaszone, posiada oświetlenie i nagłośnienie. Za bandami znajdują się trybuny. Jest czynne, jeśli temperatura na dworze nie przekracza plus 10 stopni Celsjusza.

Skarżyskie lodowisko jest największym tego typu obiektem w regionie. Oprócz niego jedynie w Busku Zdroju i Sandomierzu funkcjonują w sezonie zimowym tzw. białe orliki, które mają sztucznie mrożone nawierzchnie. W stolicy regionu - Kielcach - także zimą działa niewielkie prywatne lodowisko.

Całorocznych obiektów sportowych tego typu w województwie świętokrzyskim nie ma.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.