PARTNER PORTALU
  • BGK

W tej bitwie poleje się woda

  • www.wiadomoscizaglebia.pl    18 lipca 2013 - 12:24
W tej bitwie poleje się woda

Tego jeszcze w Sosnowcu nie było! Już 27 lipca Park Sielecki stanie się miejscem wielkiej bitwy. Nie będzie w niej jednak rannych ani zabitych, a zamiast krwi, litrami poleje się… woda.
Uczniowie sosnowieckich szkół średnich, którzy działają w Młodzieżowej Radzie Miasta Sosnowca zapraszają wszystkich mieszkańców, starszych i młodszych, do wzięcia udziału w Pierwszej Sosnowieckiej Bitwie na Balony z Wodą.

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a do tego można urozmaicić je zupełnie nietuzinkowymi wydarzeniami. Z takiego założenia wyszli młodzi radni z Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca, w których głowach zupełnie spontanicznie narodził się pomysł Pierwszej Sosnowieckiej Bitwy na Balony z Wodą.

Już 27 lipca w Parku Sieleckim zmierzą się ze sobą dwie drużyny, które zużyją około 3 tys. balonów napełnionych w sumie około 1 m sześciennym wody.

- W wakacje nie wszyscy wyjeżdżają z miasta dlatego jako Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca postanowiliśmy zorganizować coś oryginalnego, właśnie dla tych wszystkich, którzy pozostali. W Parku Sieleckim, w ostatnią sobotę lipca odbędzie się bitwa na balony z wodą. To coś czego w Sosnowcu jeszcze nie było. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny. Wygra ta bardziej sucha. Do zabawy chcemy zużyć kilka tysięcy balonów, więc na pewno będzie ciekawie - opowiada Piotrek Deląg z MRMS, współorganizator bitwy.

To jednak nie wszystko. Po bitwie odbędzie się bowiem prawdziwe Beach Party. O muzykę zadbają DJ'e w tym DJ Bolid. Powstanie też hawajski bar z leżakami i palmami. Nie zabraknie również wyborów Miss Parku Sieleckiego i konkursów z licznymi nagrodami. Do zgarnięcia będą m.in. wejściówki do centrum wspinaczkowego Poziom 450. Gorącą atmosferę schładzać będą dostarczone przez straż pożarną kurtyny wodne.

- To coś nowego, czego jeszcze nie było, a przy okazji ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Warto odwiedzić Park Sielecki aby zobaczyć jaką wygląda impreza gdy za organizację biorą się młodzi ludzie - zachęca Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Promocji i Informacji sosnowieckiego magistratu. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00. 27 lipca warto być w Parku Sieleckim!

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • społeczniak, 2013-07-27 15:43:38

    Rzeczywiście masz rację! nie wiem jak ktoś mógł o tym nie pomyśleć! WSTYD, a te Dni Sosnowca, to przecież też konsumpcjonizm TYLE PRĄDU! zamiast w domach siedzieć przy lampce naftowej to ludzie prowadzą konsumpcję zasobów a rozwali BRAK! Ba! a nad morzem, też nie dbają, wchodzą zgrzani do morza i j...e ogrzewają! PRZECIEŻ TO GLOBALNYM OCIEPLENIEM grozi... ;)  rozwiń
  • woda, 2013-07-23 08:03:58

    I oto w taki sposób młodzi radni z Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca realizują idee zrównoważonego rozwoju i pokazują w jaki sposób chronić zasoby wodne.... Rozwaga znow przegrywa z konsumpcjonizmem... Wstyd!