PARTNER PORTALU
  • BGK

W Toruniu wakacje będą kulturalne

  • KB    24 czerwca 2010 - 17:44

Niemal codzienne wydarzenia artystyczne, festiwale muzyczne i filmowe, wernisaże, koncerty, opera plenerowa - tak wygląda przygotowany przez miasto program "Kulturalne Lato - Toruń 2010". Cykl wakacyjnych imprez ruszy w mieście już po raz siódmy.
Program zawiera wydarzenia organizowane przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia, Biuro Toruńskiego Centrum Miasta, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe wspomagane przez miasto.

Akcję, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrymi opiniami ze strony mieszkańców i turystów, promują plakaty oraz ulotki przygotowane osobno na każdy miesiąc wakacyjny, tj. na lipiec i na sierpień. Ulotki są dystrybuowane m.in. w hotelach, instytucjach kultury, lokalach gastronomicznych oraz punktach informacji turystycznej.

W 2010 r. odbywają się kolejne edycje imprez znanych i lubianych, które cieszą się dużą sympatią widzów, a wśród nich m.in.: letnia edycja Międzynarodowego Festiwalu TOFIFEST (26 czerwca - 2 lipca), Międzynarodowy Festiwal "Europa - Toruń. Muzyka i Architektura", Lewobrzeżny Piknik Sztuki (3 lipca), Drugi Turniej Rycerski na Zamku Dybowskim (9-11 lipca) i wiele innych.   

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.