PARTNER PORTALU
  • BGK

W Tychach uczą kulturalnego kibicowania

  • PAP    9 listopada 2011 - 20:01
W Tychach uczą kulturalnego kibicowania

Naukę kulturalnego kibicowania rozpoczęła młodzież szkół w Tychach. Akcja pod hasłem "Kibicuję z klasą" jest związana z organizacją Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie dla zawodników, którzy nie ukończyli 20 lat.
Celem kampanii edukacyjnej "Kibicuję z klasą" prowadzonej przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy "Tyski Fan" jest przekonanie tyskiej młodzieży, że można kibicować wszystkim drużynom, które pojawią się w Tychach.

W mistrzostwach udział weźmie sześć drużyn: z Chorwacji, Francji, Japonii, Kazachstanu, Włoch i Polski.

- Problem z kibicowaniem jest wszędzie, dlatego chcemy pokazać uczniom, że można kibicować bez burd i wulgarnych okrzyków - powiedziała Ewa Grudniok, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tychach (zabierz głos/oceń prezydenta).

Zgodnie z programem kampanii, każda szkoła ponadgimnazjalna będzie mogła wybrać sobie jedną drużynę, dla której przygotuje gorące powitanie na lodowisku podczas grudniowych zawodów.

- Będzie się to wiązało z wymyśleniem i przygotowaniem przez uczniów pozytywnego i kreatywnego kibicowania dostosowanego do specyfiki danego kraju. Mogą to być transparenty, hasła, piosenki - powiedziała Grudniok.

Dodała, że uczniowie będą mieli za zadanie poznać także historię danego kraju oraz drużyny hokejowej, której będą kibicować.

Ogłoszony został także konkurs na nakręcenie spotu promującego Mistrzostwa. Najlepsza z prac konkursowych zostanie umieszczona na miejskich portalach, jako spot promujący zmagania. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 20 roku życia.

Mistrzostwa Świata odbędą się na Stadionie Zimowym w Tychach w dniach od 12 do 18 grudnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • T.Reka, 2011-11-09 21:33:41

    W każdym mieście powinno uczyć się właściwego kibicowania... Każdy ma swojego Idola któremu wiernie kibicuje, więc "kibicowanie z klasą" jest wskazane.