PARTNER PORTALU
  • BGK

W tym roku Łódź gości "StarDrive Poland"

  • wnp.pl    2 czerwca 2015 - 10:54
W tym roku Łódź gości "StarDrive Poland"

Auta wyselekcjonowano pod kątem wieku (modele nieprodukowane co najmniej od 25 lat) i stanu technicznego, ale również z uwzględnieniem ich "osobistej" historii (fot. Daimler)

W tym roku w Łodzi odbędzie się "StarDrive Poland 2015" - 90 klasycznych Mercedesów w Manufakturze i na Piotrkowskiej.
W najbliższy weekend (4-7 czerwca) odbędzie się kolejny, 14. już Zlot Zabytkowych Mercedesów. Tym razem miejscem Zlotu jest Łódź, do której przyjedzie blisko 100 aut z Polski i zza granicy, w tym wyjątkowe modele z lat 30., unikalne egzemplarze Adenauera w wersji kabriolet oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń roadsterów z rodziny SL. Od 4 czerwca, samochody będą się prezentować na rynku łódzkiej Manufaktury. W piątek załogi wezmą udział w lokalnym rajdzie, a w sobotę opanują ul.Piotrkowską.

Samochodowa arystokracja w Łodzi

Na zlocie zabytkowych Mercedesów "StarDrive Poland" zawsze stawiają się wyjątkowe egzemplarze z kolejnych epok motoryzacji, począwszy od wczesnych lat 30. do późnych 80. Łącznie do Łodzi przyjedzie ok. 100 załóg z Polski i innych krajów, w tym z Czech i Anglii. Auta wyselekcjonowano pod kątem wieku (modele nieprodukowane co najmniej od 25 lat) i stanu technicznego, ale również z uwzględnieniem ich "osobistej" historii.

Dla przykładu, Mercedes 170 V Cabrio A z 1938 r. należy do obecnego właściciela od 40 lat i w tym czasie zaliczył dziesiątki imprez dla aut zabytkowych, m.in. liczący 1 100 km rajd alpejski "Alpenfahrt". Z okresu międzywojennego pochodzi też luksusowy typ 290 (W 18) z otwartym nadwoziem. Ponadto na zlocie pojawią się unikalne "Adenauery" w wersji kabriolet, w tym pierwszy z 65 wyprodukowanych egzemplarzy modelu 300d Cabriolet D (W 189) z 1958 r., limuzyna 600 (W 100) oraz bardzo coupe i kabriolety należące do typoszeregu 111/112. Nie zabraknie również roadsterów z rodziny SL: od klasycznych modeli 190 SL (W 121) i Pagoda (W 113) do youngtimerów z serii 107, a także przedstawicieli młodszych pokoleń Mercedesów, takich jak 123 czy 126. Wartość najbardziej unikalnych pojazdów biorących udział w zlocie szacuje się na ponad 4 mln zł.

Rajd ze zwiedzaniem EC1

W piątek klasyczne Mercedesy będzie można zobaczyć w ruchu - uczestników czeka ponad 100 km rajdu połączonego ze zwiedzaniem EC1 oraz Białej Fabryki. Ukoronowaniem imprezy jest sobotni konkurs elegancji na ulicy Piotrkowskiej, gdzie każda załoga będzie musiała zaprezentować się w możliwie ciekawy sposób - specjalna komisja weźmie pod uwagę m.in. dopasowanie stroju do epoki, z której pochodzi dany samochód. Będzie okazja zobaczyć Mercedesy z bliska i porozmawiać z ich właścicielami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.