PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie letnie koncerty plenerowe z Chopinem

  • bad    28 czerwca 2016 - 19:28
W Warszawie letnie koncerty plenerowe z Chopinem
Warszawa stawia na muzykę Fryderyka Chopina. Fot. lazienki-krolewskie.pl

• Na warszawskim Trakcie Królewskim już po raz siódmy zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina.
• W sobotę, 2 lipca, rozpoczyna się muzyczne wydarzenie „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”.
• Na plenerowe koncerty, poświęcone muzyce inspirowanej twórczością mistrza, Warszawa zaprasza w lipcowe i sierpniowe soboty.
Warszawa po raz kolejny inauguruje letni projekt, który umili mieszkańcom i turystom spacery po Krakowskim Przedmieściu. Koncepcja plenerowych koncertów muzyki Fryderyka Chopina powstała siedem lat temu i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Od 2 lipca, muzyka Chopina zabrzmi w lipcowe i sierpniowe soboty na dwóch scenach ustawionych na Krakowskim Przedmieściu. Wyjątkiem jest sobota, 9 lipca, kiedy ze względu na organizowany w Warszawie Szczyt NATO, koncerty zostały odwołane.

W pozostałe soboty wakacji koncerty chopinowskie będą się odbywały przy Kolumnie Zygmunta oraz na skwerze Hoovera w godzinach 16.00-19.00.

Cel jaki przyświecał organizatorom przy wyborze artystów występujących podczas  tegorocznego cyklu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”, to promowanie twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów zarówno w aranżacji klasycznej, jak i w nowoczesnej, niekonwencjonalnej formie. Koncerty są poszukiwaniem niestandardowych, artystycznych form wyrazu dla twórczości Fryderyka Chopina, a jednocześnie próbą zainteresowania współczesnego odbiorcy polską kulturą poprzez pokazanie jej w tradycyjnym i nowym ujęciu.

W lipcowych i sierpniowych koncertach na Krakowskim Przedmieściu wezmą udział młodzi, utalentowani pianiści – Jakub Kitowski, Klaudia Kudełko, Paweł Pawlik, Julia Singalewicz-Sobczak i Kamil Zacharczuk.

Ostanie koncerty „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” odbędą się 3 września. W odróżnieniu od klasycznych utworów wykonywanych w czasie letnich koncertów, podczas finałowego wydarzenia goście usłyszą Chopina przede wszystkim w aranżacjach jazzowych. Wydarzenie poprowadzi Piotr Zworski, który przedstawi muzyków i wprowadzi gości w klimat koncertów. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.