PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie na Podzamczu straszy Bazyliszek

  • bad    2 maja 2017 - 18:14
W Warszawie na Podzamczu straszy Bazyliszek
Tłumy warszawiaków i turystów przyszło zobaczyć nowy pokaz. Fot. Stołeczna Estarda.

Sezon w warszawskim Multimedialnym Parku Fontann rozpoczęty. Tłumy warszawiaków i turystów przyszło w 1-majowy wieczór, aby zobaczyć nowy pokaz, w którym wykorzystano wszystkie możliwości 367 dysz i 295 reflektorów.
W pogodny, choć dość chłodny wieczór, na Podzamcze przyszły tłumy widzów – blisko 30 tysięcy. To już tradycja, że premierowy spektakl gromadzi olbrzymią widownię. Wszyscy są ciekawi co w tym roku będzie można zobaczyć w Multimedialnym Parku Fontann. Widzowi stali wszędzie: na placu przed fontannami, na trawnikach, na skarpie a nawet na chodniku wzdłuż Wisłostrady podziwiając kolory, wodny ekran, lasery, moc strumieni wody oraz wspaniałą muzykę.

- Co roku rozpoczęcie sezonu w Multimedialnym Parku Fontann jest wydarzeniem w stolicy. Na premierę przychodzi zwykle kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W ostatnim sezonie doliczyliśmy się blisko milionowej publiczności.– mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Tegoroczna opowieść osnuta jest wokół legendy o Bazyliszku – warszawskim potworze mieszkającym na Starym Mieście, który spojrzeniem wszystko co żywe zamienia w kamień. Do walki z nim staje król Zygmunt oraz siatkarka ze współczesnego neonu na pl. Konstytucji. Walka jest zacięta – kto wygra? O tym przekonali się już widzowie premierowego pokazu, do którego finałowy utwór skomponował Piotr Rubik. W tym tygodniu kolejne można oglądać 2 i 3 maja, a potem 5 i 6 maja (piątek, sobota) o godz. 21.00.

Przez cały sezon, tradycyjnie widowisko będzie prezentowane w każdy piątek i sobotę. Należy pamiętać, że z uwagi na coraz dłuższy dzień od 19 maja pokazy będą się rozpoczynać od godz. 21.30

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.