PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie odbędzie się audyt przejść dla pieszych

  • PAP    26 lutego 2016 - 18:12
W Warszawie odbędzie się audyt przejść dla pieszych
W 2016 r. ZDM ma zamiar wydać najwięcej na remonty i utrzymania dróg - ponad 99,5 mln zł. (fot. pixabay)

W tym roku zostanie przeprowadzony audyt ponad 900 przejść dla pieszych na Ochocie, Pradze Południe i Śródmieściu. Poza tym przejścia będą doświetlane.
W całej Warszawie jest ponad 4 tysiące przejść bez sygnalizacji świetlnej; w pierwszej kolejności Zarząd Dróg Miejskich chce sprawdzić przejścia w trzech dzielnicach - na Ochocie, Pradze Południe i Śródmieściu, ponieważ właśnie tam jest najniebezpieczniej i dochodzi do największej liczby potrąceń - mówił na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami dyrektor ZDM Łukasz Puchalski.

W czwartek ZDM ogłosił przetarg na wykonanie audytu, ma zostać rozstrzygnięty w marcu. Prace audytorskie w Śródmieściu mają się zakończyć do 30 czerwca, na Ochocie do 30 września, a na Pradze-Południe do 7 grudnia. Audytorzy mają sprawdzić m.in. skuteczność oświetlenia przejść i przeanalizować obowiązującą tam organizację ruchu. Audyt zakończy się wydaniem odpowiednich rekomendacji.

Jak podaje ZDM, w Śródmieściu jest 370 przejść bez sygnalizacji świetlnej, w latach 2010-2014 doszło na nich do 82 wypadków, Na Ochocie takich przejść jest 209, doszło na nich do 63 wypadków. Z kolei na Pradze-Południe przejść bez sygnalizacji jest 351, odnotowano na nich 53 wypadki.

Kolejne ponad 3 tys. przejść ma być sprawdzone w kolejnych latach, ZDM planuje kontrolę ok. tysiąca przejść rocznie. Na kolejne kontrole mają być ogłaszane odrębne przetargi. Puchalski chciałby, żeby po zakończeniu kontroli przejść bez sygnalizacji, zostały sprawdzone również te wyposażone w sygnalizację.

W tym roku ZDM, zapowiada Puchalski, będzie doświetlał kolejne przejścia dla pieszych. W 2015 r. odrębne oświetlenie zyskało 15 przejść, a na kilkudziesięciu kolejnych oświetlenie zostało poprawione.

W 2016 r. ZDM ma zamiar wydać najwięcej na remonty i utrzymania dróg - ponad 99,5 mln zł, wydatki inwestycyjne - ponad 80 mln zł oraz utrzymanie i remonty oświetlenia - ponad 65 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.