PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie rusza "Lato w mieście"

  • PAP    25 czerwca 2017 - 10:41
W Warszawie rusza "Lato w mieście"
W ramach akcji "Lato w mieście" w te wakacje (od 26 czerwca do 31 sierpnia) na warszawskie dzieci czekać będą 132 wakacyjne placówki edukacyjne (WPE). (Fot. Pixabay)

Na dzieci z Warszawy, które w wakacje będą w mieście, czekają zajęcia sportowe, edukacyjne i kulturalne. Tegoroczne "Lato w mieście" zacznie się 27 czerwca piknikiem na Agrykoli.
• We wtorek (27 czerwca), piknikiem w parku Agrykola oficjalnie zostanie zainaugurowana tegoroczna edycja akcji "Lato w mieście".

• W ramach akcji dzieci, które pozostają w wakacje w Warszawie będą mogły bezpłatnie brać udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.

Wtorkowy piknik odbywać się będzie pod hasłem "Bądź bezpieczny latem w mieście". W parku, w godz. 10.00-14.00 na najmłodszych czekać będzie wystawa specjalistycznego sprzętu służb mundurowych, jak również gry i zabawy rekreacyjno-sportowe.

Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje m.in. dwa motocykle, radiowozy oraz quada. Przygotowana zostanie również prezentacja działania laboratorium kryminalistycznego, w tym możliwość pobrania odcisków palców. Funkcjonariuszom towarzyszyć będą m.in. Sierżant Borsuk - maskotka Komendy Stołecznej Policji.

Specjalne atrakcje przygotowały też m.in. straż miejska, straż pożarna, wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe, żandarmeria wojskowa i straż graniczna.

W ramach akcji "Lato w mieście" w te wakacje (od 26 czerwca do 31 sierpnia) na warszawskie dzieci czekać będą 132 wakacyjne placówki edukacyjne (WPE). Przewidziano tam miejsca dla ponad 17 tysięcy najmłodszych.

Podobnie jak w latach minionych WPE działać będą przez pięć roboczych dni tygodnia. W zależności od placówki dzieci będą mogły być tam przyprowadzane między godz. 7.00 a 8.00, a odbierane najpóźniej o godz. 16.00 lub 17.00. Znaczna większość wakacyjnych placówek edukacyjnych zorganizowana została w budynkach szkół podstawowych.

Niezmienna pozostała również opłata - 7 zł, która pobierana jest za wyżywienie. Każde dziecko przebywające w WPE codziennie otrzyma dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady (na mocy decyzji POS lub dyrektora szkoły) mogą zostać zwolnieni z opłat również w wakacyjnych palcówkach edukacyjnych, wystarczy przedłożyć odpowiednie zaświadczenie z macierzystej szkoły.

W WPE dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć stacjonarnych - rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych - organizowane będą również aktywności poza placówkami, w tym wyjścia do kin i teatrów, na baseny czy do muzeów.

Ofertę przygotowano również z myślą o dzieciach i młodzieży niepełnosprawnej. W dziewięciu szkołach specjalistycznych, przygotowano miejsca dla blisko 300 uczniów.

Z myślą o dzieciach starszych przygotowano bogatą ofertę zajęć i warsztatów. W tym roku, w szkołach, młodzieżowych domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, ogrodach jordanowskich, bibliotekach czy domach kultury przygotowano ponad 800 propozycji. Oferta ta przeznaczona jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych.

W tym roku do dyspozycji uczniów, w czasie "Lata w mieście", będzie też ponad 60 obiektów sportowych. Dzieci i młodzież korzystać będą mogły zarówno z dzielnicowych jak i ogólnomiejskich boisk, hal sportowych czy basenów, w tym trzech odkrytych.

Każdy z dzielnicowych ośrodków sportu przygotował ofertę zajęć. W ośrodkach sportu i rekreacji czekać będą nauczyciele wychowania fizycznego oraz trenerzy, którzy będą nadzorować ćwiczenia oraz prowadzone aktywności. Nie zabraknie również zawodów, turniejów oraz konkursów i gier o charakterze sportowo-rekreacyjnym.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.