PARTNER PORTALU
 • BGK

W Warszawie ruszają wakacyjne wycieczki po mieście

 • PAP    16 czerwca 2015 - 09:25

Można już zapisywać się na wycieczki organizowane przez Fundację Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii. Wycieczki odbywają się w ramach drugiej edycji projektu "Warszawa, Ty i ja".
"Warszawa, Ty i ja" to cykl 17 bezpłatnych wycieczek o tematyce historycznej (po jednej w każdej dzielnicy), zakończony grą miejską, która w tym roku będzie miała miejsce na Mokotowie.

Spotkania odbywać się będą w każdy weekend, począwszy od 28 czerwca. Przeznaczone są dla całych rodzin; część wycieczek jest piesza, część odbywa się na rowerach. Ich tegorocznym motywem przewodnim będzie heraldyka.

Bezpłatne wycieczki po Warszawie

Udział w projekcie jest bezpłatny, ale liczba miejsc - ograniczona. Zapisywać się można za pośrednictwem strony www.wtij.duch.edu.pl. Zapisy będą możliwe od poniedziałków, tydzień przed planowaną wycieczką. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie (692 981 439) lub znaleźć na stronach fundacji (www.duch.edu.pl).

Celem projektu jest zapoznanie mieszkańców Warszawy z historią, tradycją i lokalnym kolorytem poszczególnych części miasta. Organizatorzy zwracają uwagę, że większość dzielnic posiada swoje herby, które można porównać do wizytówki danego miejsca. Właśnie dlatego herby Warszawy posłużyły do stworzenia głównej osi narracyjnej wycieczek. Nie będzie to jednak jedyny temat spotkań. Zamierzeniem organizatorów jest zapoznanie uczestników z klimatem danej dzielnicy - jej specyfiką, elementami odróżniającymi daną część miasta od innych miejsc.

Będą nagrody dla spacerowiczów

Każda z wycieczek przewidziana jest dla 50 osób (ok. 16 rodzin), a jedno spotkanie potrwa ok. 2 godzin. Każda z rodzin będzie mogła uczestniczyć w dowolnej liczbie spacerów, a najbardziej aktywne otrzymają nagrody.

W tym roku pierwsza wycieczka odbędzie się 28 czerwca w Śródmieściu; zatytułowana jest "Za co kochaliśmy cara Aleksandra?". Kolejna zaplanowana jest na 4 lipca, na Pradze Południe, a jej tytuł to "Holendrzy na kawkach. Zagadki z Saskiej Kępy". Będą to wycieczki piesze. Na te wycieczki już trwają zapisy.

Kolejne wycieczki to: 5 lipca - na Woli, zatytułowana "Gibane kawalery, łobuzy, sztajery", 11 lipca - na Białołęce, pod tytułem "Z toporem na zboże", 12 lipca - we Włochach, zatytułowana "Jak straż pożarna dzwony grzebała?". Są to wycieczki piesze.

18 lipca zaplanowana jest wycieczka rowerowa na Ursynowie, pod tytułem "O czym szumi stary Mieszko?". Z kolei 19 lipca ma odbyć się piesza wycieczka po Wilanowie, jej tytuł to "Czy na Wilanowie były mamuty?".

Wycieczki rowerowe po dzielnicach Warszawy

Kolejną rowerową wycieczkę zaplanowano 25 lipca na Bielanach, pod tytułem "Jakiego koloru jest milczenie?".

Kolejnych sześć wypraw to wycieczki piesze: 26 lipca - na Targówku, "Czy na Targówku było metro?", 2 sierpnia - na Ochocie, "Filtrujemy Ochotę", 8 sierpnia - w Wawrze, "Świdermajery i inne bajery", 9 sierpnia - w Ursusie, "Proszę Państwa, oto miś", 15 sierpnia - na Żoliborzu, "Gdzie mieszkała Plastusiowa mama?" oraz 16 sierpnia - w Rembertowie, "Kto strzelał w Rembertowie?".

22 sierpnia zaplanowano wycieczkę rowerową w Wesołej, pod tytułem "Na wesoło szybujemy nad Wesołą", 23 sierpnia ma odbyć się piesza wycieczka po Pradze Północ, zatytułowana "Tajemnice praskich aniołów".

Ostatnia wycieczka ma odbyć się 30 sierpnia na Bemowie, na rowerach, a jej tytuł to "Czy po Bemowie biegały Jelonki?".

5 września zaplanowano kończącą cykl grę miejską na Mokotowie.

Projekt współfinansowany jest ze środków stołecznego ratusza. W pierwszej edycji projektu wzięło udział około 600 osób - dzieci i rodziców.

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii powstała aby popularyzować historię wśród dzieci i młodzieży. W ciągu roku prowadzi dla nich zajęcia i wykłady wykraczające poza zakres programu szkolnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.