PARTNER PORTALU
  • BGK

W weekend Poznań za pół ceny

  • PAP    26 kwietnia 2013 - 15:12
W weekend Poznań za pół ceny

Na bezpłatne zwiedzanie miasta oraz o połowę niższe rachunki za nocleg, restaurację, bilety i inne atrakcje mogą liczyć turyści, którzy w sobotę i niedzielę odwiedzą Poznań. W organizowanej po raz szósty akcji "Poznań za pół ceny" weźmie udział ok. 180 firm i instytucji.
W tym roku turyści i mieszkańcy miasta skorzystają za pół ceny z oferty teatrów, muzeów, kilkudziesięciu lokali gastronomicznych, a także hosteli i hoteli. Jak zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia, w hostelach ceny zaczynają się już od 20 zł od osoby, czterogwiazdkowy hotel w centrum miasta oferuje pokoje dwuosobowe za nieco ponad 130 zł.

Dwudniowa akcja swym zasięgiem obejmie nie tylko Poznań, ale też większość gmin wchodzących w skład aglomeracji poznańskiej. Oferty za pół ceny będzie można znaleźć m.in. w Kórniku, Mosinie, Puszczykowie, Swarzędzu i Śremie.

Jak powiedział w piątek Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która jest koordynatorem akcji, w przedsięwzięcie włączyło się blisko 70 restauracji, barów, kawiarni i innych lokali. Wiele z nich serwować będzie turystom lokalne, poznańskie i wielkopolskie dania.

W przedsięwzięcie włączyły się poznańskie muzea, Teatr Wielki, Teatr Nowy oraz Centrum Kultury Zamek wraz z zespołem Usta Usta Republika.

"Po sześciu latach akcja ma swoich liderów, którzy cieszą się największą popularnością. Co roku oblegane jest Nowe ZOO, Termy Maltańskie, ale coraz większą popularność zdobywają także inne miejsca, niekoniecznie znajdujące się w samym Poznaniu. Są to np. parki linowe w Korzonkowie i Obornikach, oraz centra sportowe w Swarzędzu lub Kórniku" - powiedział Mazurczak.

Jak wyjaśnił, atutem imprezy jest prezentowanie zwiedzającym miejsc zazwyczaj niedostępnych.

"W tym roku będzie to zachowany wraz z oryginalnym wyposażeniem schron przeciwatomowy prezydenta miasta z przełomu lat 50. i 60 XX wieku. Na zwiedzających czeka więc 400 m kw. zimnej wojny. Po raz pierwszy w ramach jednego weekendu będzie także można odwiedzić cztery XIX-wieczne forty: Fort III, Fort Va, Fort VII oraz Fort VIIa" - poinformował.

Chętni zwiedzą też m.in. Stadion Miejski, Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar, Centrum Wycieczkowe Lech, Salę Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, poznańskie świątynie i Zamek Cesarski.

Mazurczak podał, że na uczestników akcji czekają także tematyczne spacery po Poznaniu z przewodnikami mówiącymi po polsku, angielsku i niemiecku, oraz wycieczka autobusowa dla dzieci organizowana przez British Council.

W ubiegłym roku z oferty partnerów akcji skorzystało ok. 75 tys. osób, tym razem organizatorzy spodziewają się ok. 100 tys. chętnych na zakup biletów, posiłków i noclegów za pół ceny.

"Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z potęgi oferty turystycznej, jaką dysponuje miasto. Partnerzy akcji, już po jej zakończeniu, mówią, że uczestnicy +Poznania za pół ceny+ wracają do nich także w ciągu roku" - powiedział PAP Mazurczak.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.poznan.pl/polceny Uruchomiono też stronę internetową w wersji angielskiej, niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej.

Akcja "Poznań za pół ceny" organizowana jest w Poznaniu od 2008 r. Z roku na rok zdobywa coraz więcej partnerów, wielokrotnie ją nagradzano, a pomysł na weekend za pół ceny zaczęły kopiować inne miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.