PARTNER PORTALU
  • BGK

W weekend XII Święto Gdańska

  • pt    25 maja 2016 - 21:16
W weekend XII Święto Gdańska

W weekend Gdańsk zaprasza na swoje święto (fot.gdansk.pl)

Już po raz dwunasty Gdańsk będzie świętować. Przez trzy dni, od 27 do 29 maja, na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji, m.in. koncert Lista Przebojów Roberta Janowskiego, XI Rodzinny Bieg Gdańszczan, uroczysta parada z królem Kazimierzem, Zlot Zabytkowych Mercedesów, festyn rodzinny „Gdańsk – Dzieciom", a 30-lecie pracy artystycznej będzie świętować Wojtek Mazolewski.




Muzycznie rozpocznie się piątek, 27 maja. O godz. 20.30 na Targu Węglowym odbędzie się koncert Lista Przebojów Roberta Janowskiego, znanego z programu „Jaka to melodia".
Sobota, 28 maja to dzień aktywności i nie tylko. W godz. 9.00-12.00 zaplanowano XI Rodzinny Bieg Gdańszczan. Start i meta – na Targu Węglowym, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody oraz medale dla wszystkich, którzy zdecydują się na bieg. Zapisy na stronie. gokf.gda.pl

Nie zabraknie również akcentów historycznych. Od 10.00 na placu Kobzdeja będzie można odwiedzić XV-wieczne obozowisko rycerskie, a o 12.00 ulicami przejdzie Wielka Historyczna Parada, która upamiętnia nadanie Gdańskowi w 1457r. licznych przywilejów przez polskiego króla Kazimierza Jagiellończyka.

O godz. 13.00 rozpocznie się XV Zlot Zabytkowych Mercedesów. Stawią się unikatowe egzemplarze zabytkowych Mercedesów z niemal wszystkich epok motoryzacji, od okresu przedwojennego aż do lat 90. XX w. Łącznie, przyjedzie około 85 samochodów i 200 członków załóg z Polski i innych krajów Europy.

Sobotni wieczór należeć będzie do jazzu. Na scenie o godz. 20.00 wystąpi gdański artysta Wojtek Mazolewski, który świętować będzie 30-lecie swojej pracy artystycznej.

W niedzielę, 29 maja z okazji Dnia Dziecka miasto zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Stadion Energa Gdańsk. Festyn rodzinny „Gdańsk – Dzieciom" rozpocznie się już o 11.00 i potrwa do 18.00. Wśród ponad 100 atrakcji każde dziecko znajdzie coś dla siebie.
W tym samym czasie w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się finał Olimpiady Wiedzy o Gdańsku. Wezmą w niej udział osoby, które zwyciężyły w I stopniu eliminacji edycji szkolnej oraz obywatelskie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.