PARTNER PORTALU
 • BGK

W Zakopanem najgorsza majówka wszechczasów?

 • PAP    30 kwietnia 2010 - 17:50
W Zakopanem najgorsza majówka wszechczasów?

Samorząd zrobił, co mógł. Zakopane czeka na weekendowych turystów. Czy się doczeka? - Ludzie nie mają nastroju do zabawy po tych tragicznych wydarzeniach - rozkładają ręce górale.
Sporno wolnych miejsc noclegowych czeka na turystów, którzy na długi majowy weekend wybierają się pod Tatry. Wolne miejsca są zarówno w hotelach o wysokim standardzie, jak i w popularnych prywatnych kwaterach.

- Na pewno w Zakopanem podczas majowego weekendu będzie mniejszy ruch turystyczny niż zwykle o tej porze roku - powiedział dyrektor biura promocji Zakopanego, Andrzej Kawecki. Jak dodał, na turystów czeka jeszcze ponad 20 proc. miejsc noclegowych.

Na małą liczbę rezerwacji narzekają właściciele pensjonatów i kwater prywatnych, tłumacząc to niekorzystnym ułożeniem kalendarza, ponieważ "majówka" potrwa w tym roku tylko trzy dni. Hotelarze pod Giewontem mówią też, że zaczyna z opóźnieniem docierać do nas kryzys ekonomiczny.

- Nie pamiętam tak kiepskiej majówki. Zawsze na ten okres mieliśmy pełne obłożenie, a teraz ponad połowa miejsc w pensjonacie jest wolna - powiedziała właścicielka pensjonatu w Zakopanem, Magdalena Krzeptowska. Inni mówią o braku chęci do wyjazdów na weekend ze względu na niedawną katastrofę prezydenckiego samolotu. - Ludzie nie mają nastroju do zabawy po tych tragicznych wydarzeniach - kwituje handlująca pamiątkami w Zakopanem Małgorzata Sieczka.

Władze Zakopanego i starostwa Tatrzańskiego na długi majowy weekend, oprócz wycieczek w góry, oferują turystom różne atrakcje. Gości ma przyciągnąć Wielka Majówka Tatrzańska, czyli cykl imprez nie tylko folklorystycznych, Zakopiańska Wiosna Jazzowa oraz wieczór dla miłośników muzyki klasycznej w muzeum Karola Szymanowskiego - willi "Atma".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • wielbiciel zakopanego he he, 2010-05-03 22:04:32

  Niech górale nie szukają usprawiedliwienia w złej pogodzie lub żałobie po 10 kwietnia tylko pozwolą na wybudowanie drogi nie dróżki do tej ponoć perełki naszych gór, ja osobiście przed 5 laty jechałem zakopianka i do tej pory przechodzą mnie dreszcze i szlag mnie trafia że na pokonanie 100 km musia...łem poświęcić 5 godzin dlatego jak są tacy mądrzy to niech sami jedzą swoje podrabiane oscypki. Od tamtej pory ktoś kto mi proponuje wyjazd do Zakopanego i to jeszcze w długi wekend - od razu polecam mu psychiatrę. Dlatego życzę im łognistej zabawy, za swoje dudki bo moich długo,długo nie zobaczą....  rozwiń
 • Spomasz Żnin, 2010-05-03 10:40:33

  Tak to jest. A naprawdę Zakopane i Krupówki to żadna atrakcja. Masa ruder. Masa. To mnie uderzyło od razu.
 • roman, 2010-05-01 16:02:31

  Górale sami sobie są winni. To oni wywindowali ceny za swoje uslugi do niebotycznych rozmiarów. To oni swoim bezmyslnym zachowaniem blokowali inwestycje w strukture, to TPN ograniczyl wejścia w Tatry i wprowadzil oplaty. I zadziałała konkurencja. Takie atrakcje i widoki to są po stronie słowackiej ...w Alpach i Dolomitach a może jeszcze lepsze. Bawcie się sami goraliczki, hej!  rozwiń