PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacje w Karkonoszach: Rekordowa liczba turystów

  • PAP/AT    16 sierpnia 2015 - 16:00
Wakacje w Karkonoszach: Rekordowa liczba turystów
Tegoroczne lato sprzyja górskim wędrówkom (Wodospad Szklarki, fot.wikipedia.org/Mietax007)

Karkonosze są odwiedzane przez kilkadziesiąt tysięcy turystów dziennie.
Rekordowa w historii Karkonoszy liczba turystów spędza lato na szlakach. Elektroniczny system liczenia osób codziennie odnotowuje ponad 20 tys. osób. Dominują Polacy, ale jest też wielu przybyszów np. z Danii, Holandii, Wlk. Brytanii oraz z Czech.

Jak powiedział dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj, system elektronicznego rejestrowania turystów potwierdza, że Karkonosze są odwiedzane przez kilkadziesiąt tysięcy turystów dziennie.

"Bardzo cieszy taki widok, że młodzi rodzice z małymi dziećmi spacerują po szlakach w naszym parku. To uświadamia, że chcą młodym ludziom pokazać naprawdę atrakcyjne tereny" - dodał Raj.

Zaznaczył, że ważny jest nie tylko wzrost liczbowy turystów, ale fakt, że wielu z nich przyjeżdża z zagranicy lub odległych województw kraju.

"Po analizie noclegów oraz obserwacji rejestracji samochodowych wiemy, że przyjeżdżają turyści np. z Danii, Holandii czy Wysp Brytyjskich, a także z Czech. Sporo jest też Polaków ze Śląska, którzy mają bliżej w Beskidy, ale wolą zobaczyć Karkonosze" - mówił Raj.

Jego zdaniem popularność tych gór bierze się też z faktu, że tegoroczne lato sprzyja górskim wędrówkom, ponieważ pogoda sprawia, iż w górach jest chłodniej.

"Gdy w Jeleniej Górze notowano około 35 stopni Celsjusza, to w wyższych partiach jest naprawdę przyjemna aura i temperatura powietrza oscyluje w granicach powyżej 20 stopni" - powiedział szef KPN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.