PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacje z wartościami dla młodzieży

  • PAP    10 czerwca 2011 - 16:20
Wakacje z wartościami dla młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizatorem wakacji z wartościami.
KSM przygotowuje różne formy wypoczynku, m.in. Rowerowy Rajd dla Życia, Kajakowy Patrol św. Franciszka, obozy językowe, rekolekcje dla narzeczonych, obozy z GROM-em.

- Wakacje z wartościami to aktywny wypoczynek w duchu chrześcijańskich wartości: dobra zabawa, nauka, poznanie kultury i tradycji miejsc wypoczynku, zajęcia z profesjonalistami i formacja duchowa (codzienna msza św.) - powiedział w Warszawie asystent generalny KSM, ks. Zbigniew Kucharski.

Czytaj też: Lubuskie zadba o bezpieczne wakacje

Dodał, że te formy wypoczynku, to także idealne okazje, by nawiązać nowe znajomości, wartościowo spędzić wolny czas i odkryć swoje pasje. Według ks. Kucharskiego wakacje z wartościami są pewną odpowiedzią na to, co obserwujemy w czasie wakacji, czyli całkowity luz, blues, czyli odpoczynek od wszystkiego, nawet od tego co dobre.

- Wypoczynek, to jest zmiana zajęcia, a nie nicnierobienie. Do tego zachęcamy młodzież, która chciałaby i odpocząć i coś radosnego przeżyć. Żeby sama się ubogacała przez kształtowanie charakteru, np. na obozie z GROM-em, rozwijanie swojej osobowości, ale także pogłębianie wymiarów edukacyjnych - mówił ks. Kucharski.

Czytaj też: Biedne dzieci nie pojadą na wakacje

Przewodniczący KSM Rafał Siwek podkreślił, że najważniejszym celem tej formy wakacji jest przekazywanie pozytywnych wartości dla dzieci i młodzieży. Dodał, że oferta wakacji organizowana przez różnego rodzaju biura turystyczne czy też inne jednostki jest bardzo szeroka, ale często czysto komercyjna. - My chcemy pokazywać, że nawet podczas wakacji można otrzymać trochę pozytywnych wartości związanych z nauczaniem Jana Pawła II czy z nauczaniem Kościoła - wyjaśnił Siwek.

Podkreślił, że mimo tego, iż są Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i często każdy mówi, że z Kościołem na rekolekcje w wakacje nie chce pojechać, to ich obozy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dodał, że rodzice chcą posyłać dzieci na te wakacje, gdyż wiedzą, że przekaże się im pozytywne wartości, a ponadto będą pod bardzo dobrą opieką.

Jak poinformował przewodniczący KSM, w ubiegłym roku z tej formy wakacji skorzystało dwa tysiące dzieci i młodzieży, a w tym roku zgłosiło się już ponad dwa tysiące. Dodał, że informacje na temat "Wakacji z wartościami" można znaleźć na stronie internetowej: wakacjeksm.pl lub ksm.org.pl.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zostało reaktywowane w 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Obecnie skupia ok. 30 tys. członków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.