PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacyjna akcja Muzeum Narodowego w Krakowie

  • PAP/AT    19 lipca 2017 - 07:46
Wakacyjna akcja Muzeum Narodowego w Krakowie
Akcja „Lato z #dziedzictwem” skierowana jest do młodzieży, seniorów, pielgrzymów, służb mundurowych i wszystkich innych zainteresowanych grup zwiedzających (fot.mnk.pl)

Muzeum Narodowe w Krakowie rozpoczęł wakacyjną akcję – „Lato z #dziedzictwem”. To okazja, aby za jedyne 10 zł zwiedzić wystawę „#dziedzictwo”.
• Akcja „Lato z #dziedzictwem” skierowana jest do młodzieży, seniorów, pielgrzymów, służb mundurowych i wszystkich innych zainteresowanych grup zwiedzających.

• To okazja, aby zwiedzić wystawę „#dziedzictwo” za jedyne 10 zł.

• Akcją towarzyszącą "Latu z #dziedzictwem" są warsztaty edukacyjne.

Ekspozycja, która czynna będzie w gmachu głównym MNK do 7 stycznia, jest jedną z najgłośniejszych w ostatnich dekadach. Pokazuje bogactwo polskiej kultury, skłania do refleksji nad tożsamością. Kuratorem wystawy jest ceniony historyk sztuki Andrzej Szczerski, wicedyrektor MNK.

W ramach "Lata z #dziedzictwem" grupy zorganizowane, liczące od 10 do 30 osób, mogą zakupić bilet zbiorowy w promocyjnej cenie 10 zł. Wejście na wystawę jest możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji u koordynatora akcji - Moniki Filek. Rezerwacji należy dokonać drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres mfilek@mnk.pl.

Akcją towarzyszącą "Latu z #dziedzictwem" są warsztaty edukacyjne "I po kim ty to masz?" Uczestnicy tych warsztatów zwiedzają wystawę "#dziedzictwo", a także inne wybrane galerie i oddziały MNK, a to, co zobaczą, traktują jak skrzynie pełne tajemnic - dowiadują się m.in. jaką wartość sentymentalną zyskały po latach poszczególne obiekty, czym są źródła historyczne, a także samodzielnie tworzą własne kapsuły czasu, przeznaczone na gromadzenie cennych pamiątek.

"Lato z #dziedzictwem" to jeden z pierwszych elementów bogatego programu towarzyszącego wystawie. W programie tym, rozłożonym na pół roku, są także oprowadzania kuratorskie (również w języku angielskim), warsztaty dla różnych grup wiekowych, spotkania (także dla osób z niepełnosprawnościami) z pracownikami muzeum, spacery i akcje miejskie.

Wystawa "#dziedzictwo" powstała w przededniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad ekspozycją, współfinansowaną przez resort kultury, objął prezydent RP Andrzej Duda.

Ekspozycja zajmuje trzy poziomy w Muzeum Narodowym w Krakowie i jest największą prezentacją w tej instytucji od pamiętnej wystawy "Polaków portret własny" (1979) Marka Rostworowskiego. Ekspozycja "Polaków portret własny" przyczyniła się do demontażu systemu komunistycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.