Wakacyjna akcja Muzeum Narodowego w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie rozpoczęł wakacyjną akcję – „Lato z #dziedzictwem”. To okazja, aby za jedyne 10 zł zwiedzić wystawę „#dziedzictwo”.
Wakacyjna akcja Muzeum Narodowego w Krakowie
Akcja „Lato z #dziedzictwem” skierowana jest do młodzieży, seniorów, pielgrzymów, służb mundurowych i wszystkich innych zainteresowanych grup zwiedzających (fot.mnk.pl)

• Akcja „Lato z #dziedzictwem” skierowana jest do młodzieży, seniorów, pielgrzymów, służb mundurowych i wszystkich innych zainteresowanych grup zwiedzających.

• To okazja, aby zwiedzić wystawę „#dziedzictwo” za jedyne 10 zł.

• Akcją towarzyszącą "Latu z #dziedzictwem" są warsztaty edukacyjne.

Ekspozycja, która czynna będzie w gmachu głównym MNK do 7 stycznia, jest jedną z najgłośniejszych w ostatnich dekadach. Pokazuje bogactwo polskiej kultury, skłania do refleksji nad tożsamością. Kuratorem wystawy jest ceniony historyk sztuki Andrzej Szczerski, wicedyrektor MNK.

W ramach "Lata z #dziedzictwem" grupy zorganizowane, liczące od 10 do 30 osób, mogą zakupić bilet zbiorowy w promocyjnej cenie 10 zł. Wejście na wystawę jest możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji u koordynatora akcji - Moniki Filek. Rezerwacji należy dokonać drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres mfilek@mnk.pl.

Akcją towarzyszącą "Latu z #dziedzictwem" są warsztaty edukacyjne "I po kim ty to masz?" Uczestnicy tych warsztatów zwiedzają wystawę "#dziedzictwo", a także inne wybrane galerie i oddziały MNK, a to, co zobaczą, traktują jak skrzynie pełne tajemnic - dowiadują się m.in. jaką wartość sentymentalną zyskały po latach poszczególne obiekty, czym są źródła historyczne, a także samodzielnie tworzą własne kapsuły czasu, przeznaczone na gromadzenie cennych pamiątek.

"Lato z #dziedzictwem" to jeden z pierwszych elementów bogatego programu towarzyszącego wystawie. W programie tym, rozłożonym na pół roku, są także oprowadzania kuratorskie (również w języku angielskim), warsztaty dla różnych grup wiekowych, spotkania (także dla osób z niepełnosprawnościami) z pracownikami muzeum, spacery i akcje miejskie.

Wystawa "#dziedzictwo" powstała w przededniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy nad ekspozycją, współfinansowaną przez resort kultury, objął prezydent RP Andrzej Duda.

Ekspozycja zajmuje trzy poziomy w Muzeum Narodowym w Krakowie i jest największą prezentacją w tej instytucji od pamiętnej wystawy "Polaków portret własny" (1979) Marka Rostworowskiego. Ekspozycja "Polaków portret własny" przyczyniła się do demontażu systemu komunistycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE