PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacyjne kursy tramwajowej linii muzealnej

  • PAP    31 maja 2012 - 07:07
Wakacyjne kursy tramwajowej linii muzealnej

Już po raz dziesiąty w Krakowie w okresie wakacji będzie kursować specjalna tramwajowa linia muzealna obsługiwana historycznym taborem.
Po raz pierwszy pasażerowie z niej korzystający będą mogli dojechać do Nowej Huty. Jak poinformował Mariusz Szałkowski, dyrektor ds. przewozów krakowskiego MPK linia 0 (muzealna) będzie kursować od 1 lipca w każdą niedzielę oraz 15 sierpnia. Aby nią jechać nie będzie trzeba kupować specjalnych biletów. Obowiązywać w niej będą te same, co na innych trasach.

Podstawową trasą linii 0 prowadzi z Muzeum Inżynierii Miejskiej przez Stare Miasto do Cichego Kącika. Jednak wybrane kursy zostaną skierowane do Nowej Huty.

„Głównie tramwajami zbudowanymi w latach 50 pasażerowie będą mogli pojechać do Kopca Wandy wcześniej przejeżdżając przez plac Centralny” – powiedział Szałkowski.

Przypomniał on, że 10 lat temu postanowiono, że w wakacyjne niedziele na trasie normalnie kursującej linii 2 jedna brygada będzie obsługiwana taborem zabytkowym: „Miało to swoich gorących zwolenników, ale i przeciwników. Ci drudzy podkreślali, że chcą jeździć nowoczesnymi wagonami, a nie 50-letnimi”.

W efekcie po trzech latach trwania eksperymentu podjęto decyzję o stworzeniu specjalnej linii 0. Projekt linii muzealnej jest tworzony przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, krakowskie MPK oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.