PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacyjny teatr czas zacząć

  • PAP    1 lipca 2011 - 17:38

Do 31 lipca w ramach Sceny Letniej w Gorzowie Wielkopolskim zaplanowano spektakle i koncerty m.in. z udziałem Artura Barcisia, Hanny Śleszyńskiej, Krystyny Prońko. W spektaklach dla dzieci i dorosłych gorzowianom zaprezentują się artyści m.in. z Warszawy, Łodzi, Zielonej Góry, Torunia.
W sobotni wieczór na gorzowskiej Scenie Letniej pojawi się Artur Barciś w programie "Kulisy Teatru", w którym w zabawny sposób odsłania kulisy swojego aktorskiego życia. Piosenki o dykcji, tremie, aktorskich wpadkach uzupełnia anegdotami zza kulis teatru i filmu. Do zabawy wciąga również publiczność.

"Artur Barciś w 2003 roku otwierał Scenę Letnią, dlatego teraz ponownie go do nas zaprosiłem" - powiedział dyrektor gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy Jan Tomaszewicz.

Podczas tegorocznej edycji Sceny Letniej nie zabraknie lokalnych akcentów. W koncercie "Wiwat Wakacje" wystąpią m.in. pedagodzy, absolwenci i uczniowie gorzowskiej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego. Zaśpiewa sopranistka z Gorzowa Beata Gramza, a koncert "Lato" Vivaldiego zaprezentuje Lubuska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Świtalskiego.

8 lipca swój recital zaprezentuje Hanna Śleszyńska. Aktorka i wokalistka zaśpiewa po polsku hity musicalowe: "New York", "Mein Herr", utwór "Mamma Morton", piosenki ze spektaklu "Criminale Tango", "Porucznik Ola", "Portofino" oraz song Brechta "Pieśń o żuciu gumy" i piosenkę liryczną "Mężczyzna na lotni" z tekstem Adama Nowaka.

16 lipca widzowie zobaczą monodram "Bal u Salomona" w wykonaniu Andrzeja Pieczyńskiego, który w Gorzowie reżyserował monodram "Krzyk" i spektakl "Pokojówki".

Dzień później na recital pt. "W krainie łagodności" zaprasza Ryszard Leoszewski, twórca i lider legendarnego szczecińskiego zespołu Sklep z Ptasimi Piórami, tym razem z nową formacją - kwartetem akustycznym.

23 lipca przed gorzowską publicznością wystąpi pochodząca z tego miasta piosenkarka Krystyna Prońko. Obok hitów takich jak: "Jesteś lekiem na całe zło", "Niech moje serce kołysze ciebie do snu", "Małe tęsknoty", zaśpiewa również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe.

Dzień później na koncercie z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu RGG zagrają: pianista Przemysław Raminiak, kontrabasista Maciej Garbowski i perkusista Krzysztof Gradziuk. Trio wykona utwory takich twórców jak Richie Beirach, Carla Bley czy norweski duet Beady Belle, które znajdują się na najnowszej płycie zespołu pt. "One".

Na zakończenie Sceny Letniej, 31 lipca w muzyczną "Podróż z piosenką" zabiorą gorzowian Olga Bończyk i Władysław Grzywna. Artyści wykonają najbardziej znane amerykańskie, francuskie, włoskie i polskie przeboje.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.