PARTNER PORTALU
 • BGK

Wałbrzych: znaleziono historyczny pociąg. Może być zaminowany?

 • pt    27 sierpnia 2015 - 12:04
Wałbrzych: znaleziono historyczny pociąg. Może być zaminowany?

Informacja o znalezieniu pociągu sprawiła, że o Wałbrzychu stało się głośno

W związku z informacjami o odnalezieniu tzw. "złotego pociągu", w rejonie Wałbrzycha zaobserwowano wzmożoną aktywność poszukiwaczy skarbów.
Informacja o odnalezieniu „złotego pociągu” spowodowała, że do Wałbrzych zjechali poszukiwacze skarbów z całej Polski.

W związku z tym, Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski wydał oświadczenie:

- W związku z nagłośnieniem informacji dotyczących odnalezienia tzw. "złotego pociągu", w rejonie Wałbrzycha zaobserwowano wzmożoną aktywność poszukiwaczy skarbów. Zwracam się z apelem, by zaprzestać wszelkich jego poszukiwań, do chwili zakończenia oficjalnej urzędowej procedury, prowadzącej do zabezpieczenia znaleziska. W ukrytym pociągu- co do którego istnienia jestem przekonany - znajdować się mogą niebezpieczne materiały z czasów II wojny światowej – piszez Żuchowski.

Generalny Konserwator dodaje, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że pociąg jest zaminowany.

Urzędnicy dostali pismo

W środę wałbrzyski magistrat poinformował o otrzymaniu pisma dot. znalezienia na terenie miasta pociągu z czasów II wojny światowej.

Na konferencji prasowej rzecznik wałbrzyskiego magistratu Arkadiusz Grudzień wyjaśnił, że po przeanalizowaniu zgłoszenia urząd zdecydował o jego formalnym przyjęciu i przekazaniu go do trzech ministerstw: obrony narodowej, skarbu oraz kultury i dziedzictwa narodowego.

Złoto czy wyposażenie wojskowe?

"W piśmie nie podano dokładnego adresu, ale nie ulega wątpliwości, że zgłoszenie o lokalizacji pociągu dotyczy terenu naszego miasta. To pociąg o charakterze militarnym i w zgłoszeniu nie wskazano, by znajdowały się w nim np. kosztowności. Chodzi bardziej o wyposażenie wojskowe" - dodał Grudzień.

Zaznaczył, że po przekazaniu zgłoszenia ministerstwom samorząd Wałbrzycha nie będzie podejmował działań, które miałyby doprowadzić do zabezpieczenia miejsca, gdzie ma być zlokalizowany pociąg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (5)

 • ozłocony, 2015-09-02 13:40:13

  Takiego picu na kółkach już dawno nie widziałem i nie słyszałem. Po wyborach referendalnych i parlamentarnych okaże się, że żadnego pociągu nie było a Polacy jednocześnie zapomnieli, że w tym Kraju nad wyschniętą Wisłą są naprawdę głodne dzieci, jest bezrobocie i beznadzieja na normalną przyszłość. ...Jedni jedzą ośmiorniczki a innym nawet szczawiu nie starcza. Za to, metr kwadratowy mieszkania, kosztuje sześć i pół tysiąca złotych, np. w Warszawie. Ten pociąg to widmo wymyślony przez POkrętaczy z Platformy Obywatelskiej i PSL-u.  rozwiń
 • ..., 2015-09-01 13:46:00

  Komunikat upadłego państwa teoretycznego: minister obrony narodowej pozytywnie odpowiedział na wniosek wojewody dolnośląskiego o zbadanie domniemanego miejsca ukrycia pociągu. Teraz wojskowi przeprowadzą rekonesans, który pomoże oszacować ewentualne koszty dotarcia do ukrytego pod ziemią składu. Pol...skie wojsko dysponuje georadarami, których zasięg wynosi jedynie dwa i pół metra... Sorry - taki mamy sprzęt...  rozwiń
 • Eterno Vagabundo, 2015-09-01 12:57:18

  Złotem z tego pociągu, Na różne sposoby, Chcą się wzbogacić Przeróżne nieroby.