PARTNER PORTALU
  • BGK

Walczą o aglomerację poznańską

  • tydzien.net.pl    1 marca 2011 - 14:55
Walczą o aglomerację poznańską

Rada aglomeracji poznańskiej powołała do życia stowarzyszenie „Metropolia Poznań”, którego zadaniem będzie sprawowanie kontroli nad wdrażaniem w życie strategii aglomeracji poznańskiej.
Rada aglomeracji poznańskiej działa już cztery lata, na mocy „porozumienia o współpracy”, podpisanego w 2007 roku przez władze Poznania, powiatu poznańskiego i gmin powiatu poznańskiego. Aktualny skład Rady Aglomeracji Poznańskiej to: miasto Poznań, powiat poznański, 17 gmin powiatu poznańskiego, Szamotuły, Skoki i Śrem, który zgłosił akces do Aglomeracji w 2008 roku.

Rada stawia sobie za cel koordynację wspólnych przedsięwzięć i zadań pozostających w gestii tworzących ją samorządów. Podczas podsumowania pierwszej kadencji rady aglomeracji, które odbyło się w ubiegły piątek w Poznaniu, dyskutowano nad opracowaną właśnie strategią Aglomeracji Poznańskiej do roku 2020 i nad powołanym do życia stowarzyszeniem „Metropolia Poznań”. Wybrano tez władze stowarzyszenia. Prezesem został Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, a wiceprezesami Jan Grabkowski, starosta poznański i Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.