PARTNER PORTALU
  • BGK

Walka o tory: może stanąć InterCity

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    5 maja 2010 - 06:54
Walka o tory: może stanąć InterCity

Blisko połowa pociągów Przewozów Regionalnych nie wyjechała na tory. Zagrożone są niektóre połączenia PKP InterCity.
Na wielu dworcach panował 4 kwietnia chaos informacyjny. Pasażerowie, którzy chcieli pojechać pociągami InterRegio spółki Przewozy Regionalne, nie wiedzieli, czy ich skład w ogóle wyruszy. Składy wstrzymał zarządca torów – PKP Polskie Linie Kolejowe, której Przewozy Regionalne są winne niemal 240 mln zł – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Prezes Przewozów Tomasz Moraczewski twierdzi, że zarządca torów wybrał pociągi do likwidacji bez konsultacji. Uważa tę decyzję za bezprawną i za kolejna odsłonę walki z połączeniami konkurencyjnymi dla PKP.

Pociągi InterRegio na razie zostały zawieszone do 15 maja. Według PKP PLK lista odwołanych połączeń po kolejnych rozmowach z przewoźnikiem może się zmienić. Decyzje mają zapaść do soboty.

Groźba likwidacji połączeń wisi także nad PKP InterCity, która również ma także długi wobec PKP PLK. Wstępnie planuje się zlikwidowanie kilkudziesięciu połączeń Tanich Linii Kolejowych i ekspresów.

Janusz Piechociński, poseł PSL i wiceszef sejmowej komisji infrastruktury, nie ma wątpliwości, że za chaos odpowiada Ministerstwo Infrastruktury, które jego zdaniem się skompromitowało, bo nie kontrolowało reformy kolejowej. Inni eksperci uznają postępowanie PKP PLK za walkę z konkurencją – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: