Walka z żywiołem w Gminie Obrzycko

  • Obrzycko.info
  • 22-07-2011
  • drukuj
W nocy ze środy na czwartek woda z wezbranych rowów melioracyjnych zalała kilka gospodarstw w gminie Obrzycko. Szkody wyrządzone przez nieokiełznaną naturę stały się zmartwieniem dla wielu mieszkańców.
Walka z żywiołem w Gminie Obrzycko
Akcję wypompowywania wody wspierają wszystkie jednostki OSP z terenu gminy. Ludzie z niepokojem patrzą w niebo i liczą, że deszcze nie będą już tak ulewne.

Od godzin rannych mieszkańcy bloków w Kobylnikach usuwali wodę z zalanych piwnic. Nocne opady deszczu dały się mocno we znaki mieszkańcom zalewając piwnice po kolana. Strażacy ze Słopanowa i Jaryszewa wypompowują wodę z działek. Zalanych jest kilka posesji, droga prowadząca do tartaku.

Według informacji uzyskanych od mieszkańców Kobylnik, wiele gospodarstw w tym rejonie zostało podtopionych. Ucierpiały również zwierzęta domowe, zalane zostały kurniki, stodoły i obory.

Wpływ na sprawnie przeprowadzoną akcję sprzątania piwnic oraz zabezpieczania domów przed zalaniem miała wzajemna sąsiedzka pomoc.

W poprzednich latach uprawy niszczyła przede wszystkim susza. W tym roku ciężką pracę rolników zdewastowały obfite opady. Straty powstały także na plantacjach warzyw i w sadach. Rolnicy mogą liczyć na odszkodowania. Trwa liczenie szkód.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych opadów deszczu oraz spadku temperatury - wynika z ostrzeżeń meteorologicznych. Mimo podniesienia się poziomu wody w Warcie, nie ma zagrożenia powodziowego. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE