PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmia i Mazury na czele Konwentu Marszałków

  • wer/ wrota.warmia.mazury.pl    9 sierpnia 2011 - 09:58
Warmia i Mazury na czele Konwentu Marszałków

Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP w Rynie otwiera półroczny okres przewodnictwa w nim Warmii i Mazur
Palnowane są rozmowy o współpracy międzynarodowej samorządów, promocji polskich regionów i jej znaczeniu gospodarczym oraz o praktycznym wykorzystaniu funduszy unijnych.

Ponado na to posiedzenie, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia w Rynie na Mazurach, przyjeżdża delegacja regionów z Chorwacji.

- Oprócz reprezentantów polskich regionów przyjadą do nas także goście ze Związku Żupanii Chorwackich, przedstawiciele rządu i parlamentu chorwackiego - mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. (oceń działania marszałka) - Goście przyjeżdżają do nas w ważnej dla Chorwacji chwili, bo jest ona  na ostatniej prostej do Unii Europejskiej. Przed akcesją uczyliśmy się funkcjonowania Unii Europejskiej od innych krajów członkowskich, teraz możemy się dzielić z innymi naszymi doświadczeniami - dodaje.

Pierwszego dnia obrad Konwentu Marszałków goście będą rozmawiać o  problemach współpracy międzynarodowej na tle priorytetów polskiej polityki zagranicznej i  współpracy samorządów województwa z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Odbędzie się także debata na temat promocji polskich regionów i o tym, jak sukces wizerunkowy przekuć w sukces gospodarczy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.