PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurscy liderzy innowacji

  • BEZ    26 maja 2010 - 22:21

Zakład Urządzeń Technologicznych ,,Intersonic” s.c. z Olsztyna oraz firma PHU Eko-Agrotech z Węgorzewa zwyciężyły w konkursie "Warmińsko-mazurski Lider Innowacji 2009”.
Gala wręczenia statuetek odbyła się 25 maja na zamku w Olsztynie, nagrody wyróżnionym wręczyła Wicemarszałek Urszula Pasławska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Jacka Protasa.

Firma "Intersonic” otrzymała wyróżnienie w kategorii "Mały i średni przedsiębiorca” za opracowanie technologii ultradźwiękowych w zakresie zdejmowania farb – lakierów oraz separacji zanieczyszczeń instalacjach obróbki powierzchni metalowych. Przedsiębiorstwo Eko-Agrotech zwyciężyło w kategorii "mikroprzedsiębiorca” za opracowanie technologii produkcji i wprowadzenie na rynek preparatów z efektywnymi mikroorganizmami Probiotyk em 15 oraz Kanał Plus.
 
Kapituła konkursowa zadecydowała też o przyznaniu następujących wyróżnień w kategorii "małych i średnich przedsiębiorców”:
- Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Sp. z o.o. z Działdowa – za wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji mieszanek asfaltowych z polimerami, grysem i żwirami granitowymi z wykorzystaniem wytwórni SIM AMMANN CB 150
- „TEWES-BIS” Sp. z .o. z Barczewa – za wieloletnią współpracę z ośrodkami naukowymi w ramach prowadzonej działalności innowacyjnej
- LUXIMA 2 Sp. z o.o. z Ełku – za opracowanie technologii produkcji i wprowadzenie a rynek opraw AQUA LED

W kategorii „mikroprzedsiębiorców”:
- UNICORE s.c. z Elbląga - za wdrożenie innowacyjnych narzędzi informatycznych służących do tworzenia systemów i zarządzania projektami oraz wprowadzenie na rynek programu komputerowego „Pulpit menadżerski”.

W tegorocznym konkursie, organizowanym przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, wzięło udział 30 przedsiębiorstw z całego województwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.