PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie: wybrano nowego dzierżawcę miasteczka Mrongoville

  • PAP/JS    11 maja 2018 - 17:34
Warmińsko-mazurskie: wybrano nowego dzierżawcę miasteczka Mrongoville
Western City Mrongoville jest odwzorowaniem typowego miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku. (fot. mrongoville.pl)

Samorząd mazurskiego Mrągowa wybrał nowego dzierżawcę miasteczka westernowego Mrongoville. Obiekt oferujący turystom rozrywki w stylu Dzikiego Zachodu zbudowano przed 10 laty, dzięki dofinansowaniu z UE.
O rozstrzygnięciu przetargu na 10-letnią dzierżawę miasteczka westernowego poinformował dyrektor miejskiej spółki będącej właścicielem Mrongoville Stanisław Małyszko. Jak mówił, do przetargu zgłosił się jeden oferent, który zaproponował stawkę miesięcznego czynszu na poziomie ok. 6,3 tys. zł netto i został wybrany. Ma zachować dotychczasowy charakter działalności tego miejsca.

Według Małyszki przetarg ogłoszono, bo dotychczasowy dzierżawca z przyczyn osobistych zwrócił się o rozwiązanie umowy z końcem września.

"Zwycięzca przetargu zadeklarował, że zacznie już od 1 października, więc zostanie zachowana ciągłość działalności, a miasteczko westernowe będzie funkcjonowało również w sezonie zimowym. To młodzi ludzie, mieszkańcy Mrągowa, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego jesteśmy dobrej myśli, co do przyszłości tego miejsca" - powiedział dyrektor.

Western City Mrongoville jest odwzorowaniem typowego miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku. Na ponad 10 ha znajdują się m.in.: budynek miejskiego ratusza, bank, posterunek szeryfa i więzienie, saloon, Mexico Bar, dworzec i torowisko z lokomotywą, domki traperów, stajnia i strzelnica. W pobliżu jest parking na ponad 200 samochodów.

Westernowe miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 r. Budowa kosztowała blisko 8 mln zł i została dofinansowana z UE kwotą 4,5 mln zł. Inwestycja została wówczas uznana przez Polską Organizację Turystyczną za najlepszy produkt turystyczny roku.

Według zamysłu władz samorządowych miasteczko westernowe ma wzmacniać ofertę turystyczną Mrągowa, kojarzonego z odbywającym się od 1981 r. międzynarodowym festiwalem muzycznym Piknik Country.

Festiwal przyciąga latem do Mrągowa kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki country, folku, bluegrassu i americany. Podczas tegorocznej edycji imprezy, zaplanowanej na 27-29 lipca, przewidziano m.in. koncerty światowych gwiazd sceny country - Alberta Lee i Darryla Worleya, amerykańskich zespołów Jason Lee McKinney, Frank Solivan i Dirty Kitchen oraz innych wykonawców

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.