Warszawa: 11 listopada utrudnienia w ruchu

Szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor poinformowała o wydarzeniach, które zaplanowane są w Warszawie na środę 11 listopada.
Warszawa: 11 listopada utrudnienia w ruchu
W związku z marszem kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w centrum miasta (fot. facebook.com/Niepodleglosci.Marsz)

Najwięcej osób ma zgromadzić Marsz Niepodległości - według organizatorów ok. 50 tys. osób; ma się rozpocząć na rondzie Dmowskiego o godz. 14. Demonstranci przejdą tą samą trasą co rok temu: Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, w pobliże stacji kolejowej.

"Polska dla Polaków. Polacy dla Polski"

Zarówno na początku marszu, jak i na jego zakończenie zaplanowano przemówienia działaczy Ruchu Narodowego, z którym związane jest Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" - organizator demonstracji, oraz zaproszonych gości.

Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Polska dla Polaków. Polacy dla Polski". Jak mówili narodowcy, jest ono związane z "zalewem nielegalnych imigrantów, którzy kołaczą do drzwi Europy".

Czytaj też: Warszawa: atrakcje z okazji Święta Niepodległości

Ulicami Warszawy przebiegną też też uczestnicy 27. Biegu Niepodległości. Rozpocznie się on o godz. 11.11, ma wziąć w nim udział 15 tys. biegaczy.

Będą utrudnienia w Warszawie

W związku z marszem kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w centrum miasta. W środę, od godziny 10, działać będzie specjalna policyjna infolinia. Pod numerem (22) 603-80-38 będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach.

W sumie na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 11 zgromadzeń publicznych, w tym uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dzwoniąc pod numer nie można uzyskać informacji które ulice w okolicach stadionu narodowego są zamknięte. Policja blokuje ulice, tablic informujących o objazdach brak.

kierowca, 2015-11-11 14:55:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE