PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa bezpieczniejsza. Spadła liczba przestępstw

  • aw/PAP    10 stycznia 2018 - 14:31
Warszawa bezpieczniejsza. Spadła liczba przestępstw
Zakończony rok w komendzie stołecznej policji można uznać za rok dobry (fot.pixabay)

Rok 2017 r. na terenie garnizonu stołecznego można uznać za dobry, ogólna liczba stwierdzonych przestępstw spadła - poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
W środę (10 stycznia)  wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk przedstawiają informacje na temat sytuacji w garnizonie stołecznym policji. O informację wnioskowali posłowie PO.

"Zakończony rok w komendzie stołecznej policji można uznać za rok dobry. Ogólna liczba stwierdzonych przestępstwa spadła" - podał Zieliński. Wiceszef MSWiA podał, że liczba przestępstw w porównaniu do 2016 roku spadła o 4,6, a ich wykrywalność wzrosła o 4 punkty procentowe.

Jak dodał, liczba stwierdzonych przestępstw kryminalnych spadła o 4,5 proc. a ich wykrywalność zwiększyła się o 5,1 pkt. proc.

"Zgodnie z danymi na 1 stycznia 2018 r. w komendzie stołecznej policji służbę pełni 9 tys. 261 policjantów. W tym roku będzie realizowany program naboru nowych funkcjonariuszy, planuje się przyjąć 675 nowych osób" - powiedział Zieliński. Dodał, że stołeczny garnizon jest drugim co do wielkości w Polsce po garnizonie śląskim.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.