PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa Chopina: powstanie biblioteka muzyczna oraz audiobook w 7 językach

  • bad    10 kwietnia 2015 - 15:39
Warszawa Chopina: powstanie biblioteka muzyczna oraz audiobook w 7 językach
Fryderyk Chopin do 20. roku życia mieszkał w Warszawie. Fot. Pixbay

Już niedługo w Warszawie będziemy mogli spotkać młodego Chopina. Aplikacje mobilne, strona internetowa poświęcona kompozytorowi, wielojęzyczne wydawnictwa i inne atrakcje czekają warszawiaków i turystów dzięki projektowi „Warszawa Chopina”.
Podpisana została w tej sprawie umowa o dofinansowanie z UE.

W ramach projektu zwiększona zostanie kompleksowa oferta turystyczna związana z życiem i twórczością Fryderyka Chopina, który do 20. roku życia mieszkał w Warszawie. Sednem całego przedsięwzięcia jest stworzenie nowego wizerunku młodego kompozytora, który pojawiać się będzie w przestrzeni miejskiej oraz internecie. Wdrażane są także takie działania, jak aplikacja „Selfie z Chopinem”, dzięki której będzie można zrobić sobie zdjęcie z wirtualną postacią Chopina w przestrzeni miejskiej Warszawy oraz aplikacja „Chopin w Warszawie”, czyli nowa wersja przewodnika mobilnego, wzbogacona o ciekawostki związane z artystą.

Dla wszystkich zainteresowanych życiem i twórczością Fryderyka Chopina stworzona będzie biblioteka muzyczna oraz audiobook w 7 językach, dostępne na stronie internetowej oraz w aplikacji „Chopin w Warszawie”. A monidło, ustawione przy punkcie informacji turystycznej m.st. Warszawy, będzie zachęcało do zrobienia sobie zdjęcia z Chopinem.

Dzięki dofinansowaniu powstanie także broszura „Warszawa Fryderyka Chopina”, która będzie prezentować i promować miejsca związane z kompozytorem oraz strona internetowa, gromadząca nie tylko treści o życiu i twórczości kompozytora, ale także prezentacje miejsc z nim związanych. Na stronie tej będzie można znaleźć informacje o bieżących wydarzeniach związanych z postacią kompozytora - kalendarium imprez, a ciekawostką będzie awatar kompozytora odpowiadający na pytania internautów.

Projekt „Warszawa Chopina” jest realizowany przez Stołeczne Biuro Turystyki. Jego wartość wynosi blisko 950 tys. zł, a dofinansowanie 710 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.