PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Koncert piosenek powstańczych na pl. Piłsudskiego

  • PAP/JL    1 sierpnia 2016 - 09:24
Warszawa. Koncert piosenek powstańczych na pl. Piłsudskiego
Warszawiacy zaśpiewają piosenki z powstania warszawskiego. Fot. Pixabay.com

„Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci” to niektóre z utworów, jakie warszawiacy będą mogli zaśpiewać podczas koncertu piosenek powstańczych 1 sierpnia wieczorem na pl. Piłsudskiego.
Koncert będzie częścią obchodów 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Podczas koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” zgromadzeni mieszkańcy wspólnie śpiewają piosenki powstańcze. Specjalnie na tę okazję zostanie także przygotowany śpiewnik z tekstami utworów. Będą one również wyświetlane na telebimach rozstawionych na pl. Piłsudskiego.

Podczas koncertu będzie można zaśpiewać popularne piosenki z okresu powstania warszawskiego, takie jak „Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla”, „Warszawianka”, „Sanitariuszka Małgorzatka” czy „Warszawo ma”.

W koncercie biorą udział zarówno całe rodziny, jak ludzie młodzi, starsi oraz sami powstańcy.

Śpiewających jak co roku będą wspierać profesjonalni muzycy. Kierownikiem muzycznym i dyrygentem będzie Andrzej Borzym jr. Wśród wokalistów mamy w tym roku Klementynę Umer, Piotra Pierona i Wojciecha Myrczeka. Towarzyszyć im ma również zespół męski Gregorianum oraz Chór Warszawiaków. To ok. 50 osób, które już od trzech lat wspólnie z nami śpiewają podczas tego wydarzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Wawka, 2016-08-01 18:07:36

    Super. Taki szczegół - o której będzie ten koncert - nie jest potrzebny.