PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego w urzędzie

  • PAP/AT    20 marca 2017 - 10:59
Warszawa: Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego w urzędzie
Wojciech Młynarski zmarł 15 marca (fot.um.warszawa.pl)

W Urzędzie Miasta w Warszawie w sali 131 (Plac Bankowy 3/5) zostanie wyłożona księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego przygotowana przez stołeczny samorząd.
Wpisów będzie można dokonywać w środę (22 marca) i czwartek (23 marca) w godz. 9-18.

Wojciech Młynarski zmarł w środę, 15 marca, po długiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie.

"Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach" - poinformowała w imieniu Agaty, Jana i Pauliny Młynarskich, Paulina Kabalak z firmy Prószyński Media.

Młynarski był poetą, autorem i wykonawcą piosenek, artystą kabaretowym, dramaturgiem, librecistą i reżyserem teatralnym.

Czytaj też: Zmarli samorządowcy

Takie piosenki jak: "Światowe życie", "Och, ty w życiu", "Żorżyk gitarzysta basowy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moje serce to jest muzyk", " W co się bawić", nuciła cała Polska. Wiele ich tytułów czy fraz z nich wyjętych weszło na trwałe do języka polskiego w charakterze porzekadeł czy przysłów - np. "róbmy swoje", "przyjdzie walec", "w Polskę idziemy", "po co babcię denerwować?".

Jego utwory na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Młynarski, podobnie jak Jacques Brel, był najlepszym interpretatorem własnych utworów.

Urodził się 26 marca 1941 r. w Warszawie. W 1963 r. jako absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, po obronie pracy magisterskiej "O dramaturgii Witkacego" postanowił zostać zawodowym aktorem i piosenkarzem. Debiutował na początku lat 60. na scenie kabaretowej i teatralnej klubu studenckiego Hybrydy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.