PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Lato w mieście, wakacje ze strażą miejską

  • em    7 lipca 2015 - 18:06
Warszawa: Lato w mieście, wakacje ze strażą miejską

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży przebywających na zajęciach dydaktyczno - sportowych czuwać będą patrole (fot. UM Warszawa)

Straż Miejska m.st. Warszawy wraz z instytucjami organizującymi czas wolny nie tylko dzieciom ale również osobom dorosłym (spotkania z seniorami w OPS na dzielnicach) proponuje uczestnikom program Wakacje ze Strażą Miejską.
W ramach programu realizowane będą zajęcia w postaci spotkań edukacyjnych w placówkach oraz w oddziałach Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Gratka dla cyklistów

Wśród atrakcji programu „Lato w mieście” znajdują się zajęcia na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Uczestnicy będą mogli udoskonalić umiejętności jazdy na rowerze oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na fantomach).

– Młodzi cykliści mają możliwość w atrakcyjnej formie poznać i identyfikować znaki drogowe, zweryfikować wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego z perspektywy cyklisty a przy okazji dzięki grze zręcznościowej sprawdzić refleks i własne reakcje – mówi insp. Robert Ostrowski – W trakcie zajęć praktycznych na bieżąco korygujemy błędy i tłumaczymy, jak należy zachować się prawidłowo w danej sytuacji. Cieszę się, że dzieci oswajają się z – wcale niełatwą drogową rzeczywistością od najmłodszych lat – dodaje.

Spotkania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa

Zajęcia informacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane będą na terenie placówek dyżurujących. Dotyczyć będą bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi, udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na fantomach), informowania właściwych służb w nagłych sytuacjach.

Forma zajęć to prelekcje, prezentacje filmowe, zabawy ruchowe, gry sportowe, konkurencje, zawody zręcznościowe. quizy tematyczne, konkursy plastyczne, kolorowanie gotowych wzorów rysunków, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek tematycznych oraz prezentacja sprzętu i wyposażenia Straży podczas wizyty dzieci na oddziałach terenowych straży na poszczególnych dzielnicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.