PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Mieszkańcy kamienicy przy ul. Wileńskiej mogą wrócić do mieszkań

  • PAP/JS    11 kwietnia 2017 - 18:07
Warszawa: Mieszkańcy kamienicy przy ul. Wileńskiej mogą wrócić do mieszkań
W poniedziałek (10 kwietnia) na warszawskiej Pradze w kamienicy przy ul. Wileńskiej 5 zawaliła się klatka schodowa, nie było ofiar. Fot. pixabay

Ewakuowani mieszkańcy praskiej kamienicy przy ul. Wileńskiej 7 - sąsiadującej z pustostanem, w którym zawaliła się klatka schodowa - mogą wrócić do swoich mieszkań.
W poniedziałek (10 kwietnia) na warszawskiej Pradze w kamienicy przy ul. Wileńskiej 5 zawaliła się klatka schodowa, nie było ofiar. Jednak ewakuowano mieszkańców sąsiedniej kamienicy pod numerem 7, ponieważ na budynku pojawiły się pęknięcia. Mieszkańcy Wileńskiej 7 nie mogli na noc wrócić do swoich mieszkań, władze dzielnicy zapewniły im lokale zastępcze.

"Właśnie PINB (Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego - red) zakończył dodatkowe oględziny kamienicy Wileńska 7 - nie ma zagrożenia. Mieszkańcy mogą już wracać do swoich mieszkań" - napisał po południu na Twitterze wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział dziennikarzom, że w przypadku zniszczonych kamienic, do których są roszczenia, miasto w "pewnym sensie ma związane ręce" i nie może inwestować w ich odnowienie i utrzymanie. "Jest to potencjalnie własność prywatna" - podkreślił rzecznik ratusza.

"Przepisy tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej, która pod koniec ub. roku weszła w życie, otwierają nam pewne możliwości prawne. W przypadku tej kamienicy (przy ul. Wileńskiej 5) na pewno będziemy analizowali, czy jest możliwość, aby uwolnić ją od roszczeń, to by też otworzyło możliwość inwestowania, ewentualnie sprzedanie tej kamienicy" - dodał Milczarczyk. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.